5-08-15
Region. Z taką pogodą będziemy mieli do czynienia przez najbliższe kilka, bądź kilkanaście dni.
Cenne rady, jak radzić sobie z upałami

Bezchmurne, słoneczne niebo i temperatura powietrza o wartości sięgającej powyżej 30°C, to jeden z czynników, mających wpływ na bezpieczeństwo na drogach. Z taką pogodą będziemy mieli do czynienia przez najbliższe kilka, bądź kilkanaście dni. Gdy wsiadamy za kierownicę zadbajmy więc o naszą sprawność psychomotoryczną, aby uniknąć przykrych sytuacji czy tragedii.


Oto kilka wskazówek poprawiających komfort podróżowania i wpływających na bezpieczeństwo:

- optymalna temperatura w samochodzie powinna kształtować się na poziomie 20-22°C. Zbyt wysoka powoduje niedotlenienie organizmu, dyskomfort psychiczny, a kierowca staje się senny,
- w czasie długiej podróży należy co jakiś czas przewietrzyć samochód i pamiętać o odpoczynku,
- dostosować prędkość jazdy do panujących warunków drogowych i własnych umiejętności w zakresie techniki kierowania pojazdem,
- należy pamiętać o włączonych światłach mijania i w czasie jazdy korzystać z pasów bezpieczeństwa,
- wysoka temperatura powoduje, że asfaltowa nawierzchnia drogi staje się mniej przyczepna,
- w każdej chwili warunki drogowe mogą diametralnie się zmienić, mogą pojawić się intensywne opady deszczu i burze, należy zatem słuchać meteorologicznych komunikatów radiowych.

Warto zapamiętać tych kilka podstawowych rad. Pomogą nam one bezpiecznie dotrzeć do celu podróży, zwłaszcza teraz podczas letniej aury.

Poniżej kilka rad, jak radzić sobie w ogóle z upałami, a wszystko wskazuje na to, że najbliższych kilka, bądź kilkanaście dni będziemy mieli z nimi do czynienia!


Powiększ ulotkę: tutaj

 

mat. KPP Tuchola


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.