5-08-15
Region. Zobacz program koncertu
Kolejny koncert w ramach Festiwalu Organowego w Tucholi

Koncert odbędzie się 9 sierpnia w Kościele Bożego Ciała o godz. 19.00. Program koncertu w Tucholi : 1) J.S.Bach – Preludium i Fuga D-dur Bwv 532  2) J.S.Bach – Sonata triowa d-moll: części I andante i II adagio e dolce 3) J.S.Bach – Preludium chorałowe Komm Gott Schöpfer Heiliger Geist  4) C.P.E.Bach – I część -allegro z sonaty organowej F-dur 5) J. Rheinberger- Vision op. 156/5  6) Léon Boëllmann – Toccata z Suity gotyckiej 7) F. Peeters – Largo  8) T. Dubois – Toccata

Patryk Podwojski – urodził się w Elmshorn (Niemcy). Ukończył Szkołę Muzyczną I stopnia w Starogardzie Gdańskim . Następnie rozpoczął naukę gry na organach w Diecezjalnej Szkole Muzycznej II stopnia w Pelpinie . Kontynuował naukę w Szkole Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w  Gdańsku Wrzeszczu w klasie organów mgr Błażeja Musiałczyka , którą ukończył z wyróżnieniem.  Obecnie jest studentem Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie organów prof. Romana Peruckiego ,dr Hanny Dys i mgr Macieja Zakrzewskiego. Brał udział w licznych  konkursach organowych m.in. Ogólnopolski konkurs młodych organistów w Białymstoku oraz Ogólnopolski konkurs organowy w Olsztynie , którego został laureatem . W 2013 roku zajął III miejsce na ogólnopolskim konkursie organowym w Krasnobrodzie a w 2014 roku zajął I miejsce na XXVI międzynarodowym konkursie organowym w Rumi. Uczestniczył w kursach mistrzowskich prowadzonych przez takich wybitnych organistów  jak prof. Wolfgang Zerer, prof. Józef Serafin , prof. Andrea Macinati , Silvester Rostetter ,prof. Tomasz Adam Nowak, prof. Ludger Lohman, prof. Pieter van Dijk, dr Tomasz Orlow, dr Michał Markuszewski. Patryk Podwojski prezentuje słynne organy Archikatedry –Oliwskiej w Gdańsku. Obecnie pełni funkcję organisty w parafii p.w. św. Kazimerza Królewicza na gdańskiej zaspie. Jest prezesem Fundacji Promocji Sztuki im. Feliksa Nowowiejskiego, z którą organizuje koncerty muzyki organowej.

mat. Parafia Bożego Ciała w Tucholi


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.