29-09-15
Czersk. Szóste miejsce reprezentacji Polski
SPORTOWCY Z MUKS „RAZEM” NA 4 INAS GLOBAL GAMES W EKWADORZE

Szóste miejsce zajęła reprezentacja Polski na 4 INAS GLOBAL GAMES. Były to zawody organizowane przez INAS-FID (International Sports Federation For Persons With Intellectual Disability) (Międzynarodowa Organizacja Sportu Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie). Impreza odbyła się w dniach 19 – 28 września w Ekwadorze.

INAS GLOBAL GAME są jedną z największych na świecie imprez dla sportowców z niepełnosprawnością intelektualną. Odbywają się one co 4 lata, na rok przed Igrzyskami Paraolimpijskich i zawodami rangi Mistrzostw Świata. Zawody przeprowadzane były w 9 konkurencjach sportowych: lekkoatletyka, futsal, tenis ziemny, pływanie, kolarstwo, tenis stołowy, koszykówka, wioślarstwo i tekwondo.

W w/w imprezie wzięło udział ponad 1000 sportowców z 35 krajów. Reprezentantami z naszego rejonu byli zawodnicy Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „RAZEM” w Czersku - Dorota Wiśniewska, Rafał Szkatuła i Michał Wesołowski. Reprezentowali oni nasz kraj w rozgrywkach futsalu i tenisie ziemnym.

Wyniki naszej reprezentacji w futsalu:

GRUPOWE:
EKWADOR: POLAND 1:17

POLAND : JAPONIA 10:7

POLAND : ARGENTYNA 4:8

POLAND : PORTUGALIA 3:8

POLAND : FRANCJA 6:4

MECZ O MIEJSCE 3
POLAND : FRANCJA 4:8

Kolejność końcowa:
I Portugalia
II Argentyna
III Francja
IV Polska
V Japonia
VI Ekwador 

Z kolei Dorota Wiśniewska wywalczyła dwa brązowe medale – w deblu (wraz z koleżanką ze Słupska) i w grze drużynowej. Był to pierwszy występ dla Doroty jak i dla jej koleżanki na tej rangi imprezie dlatego należy to uznać za ogromny sukces.

mat. Jarosław Fidurski

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.