30-09-15
Powiat chojnicki. Zatrzymani w Chojnicach i Gutowcu
Nietrzeźwi kierujący

Policjanci powiatu chojnickiego w miniony poniedziałek wyeliminowali dwóch kolejnych  nietrzeźwych kierujących pojazdami mechanicznymi. Niebawem zostaną oni przesłuchani oraz usłyszą zarzuty. Zgodnie z obowiązującym prawem za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek (28.09 br) policjanci zatrzymali na drogach powiatu chojnickiego dwóch nietrzeźwych kierujących. Pierwszego z nich ok. godz. 03:30 w Chojnicach przy ul. Świętopełka, który kierował VW Passatem. Podczas rozmowy z nim mundurowi wyczuli alkohol. Badanie alko testem wykazało, że 52- latek miał w organizmie 1,3 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy.

Rano tego samego dnia w miejscowości Gutowiec podczas rutynowej kontroli policjanci z Czerska przebadali 38-letniego mężczyznę mieszkańca powiatu tucholskiego kierującego VW Polo. W jego przypadku alkotest wykazał prawie 1,5 promila w jego organizmie. Po sprawdzeniu w systemie informatycznym policji, okazało się, że mężczyzna ten posiadał aktualny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Teraz zatrzymani nietrzeźwi kierowcy odpowiedzą przed sądem. Policjanci przypominają, że za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

KPP Chojnice

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.