1-10-15
Czersk. GALERIA ZDJĘĆ
Młodzi żeglarze z Czerska popłynęli w rejs Generałem Zaruskim

We wtorek (29 września) młodzi Czerszczanie popłynęli w rejs żaglowcem Generał Zaruski. W rejsie uczestniczyło 17 młodych żeglarzy – 11 uczniów z klasy żeglarskiej SP nr 1 w Czersku oraz 6 uczniów z Gimnazjum ZS w Czersku.

Przy pięknej, prawdziwie żeglarskiej pogodzie, pod opieką nauczycieli oraz kapitana żaglowca młodzież odbyła 5 godzinny rejs po Zatoce Gdańskiej.

Rejs był wielką przygodą dla młodych żeglarzy, ponieważ aktywnie uczestniczyli m.in. w stawianiu żagla, sterowaniu żaglowcem, klarowaniu lin i innych pracach żeglarskich.

Wszyscy wrócili uśmiechnięci i zadowoleni! A w najbliższym czasie przed młodymi żeglarzami z Czerska – zakończenie sezonu w Ostrowitem ( regaty w połowie października), zaś przed ich starszymi kolegami z gimnazjum – kolejne zajęcia przygotowujące do zdobycia patentu żeglarskiemu.

W imieniu uczestników rejsu serdecznie dziękujemy za możliwość udziału w tak fantastycznym projekcie!

UM Czersk
Fot. SP 1 Czersk

 


GALERIA ZDJĘĆ:TUTAJMateriały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.