1-10-15
Powiat chojnicki.
Czersk, Chojnice, Brusy
Akcja bezpieczny pieszy

Policjanci powiatu chojnickiego przeprowadzą w dniu jutrzejszym działania pod kryptonimem "Bezpieczny Pieszy”. Celem prowadzonych działań będzie ujawnianie i represjonowanie osób, którzy swoim niefrasobliwym i niezgodnym z przepisami zachowaniem na drogach powodują zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

W piątek (02 października  br.) policjanci z Chojnic, Czerska i Brus  będą przeprowadzać działania ukierunkowane na ujawnianie i sankcjonowanie wykroczeń popełnianych przez tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego. Do tej grupy użytkowników dróg zaliczani są piesi, rowerzyści i motorowerzyści. Grupa ta jest szczególnie narażona na niebezpieczeństwa oraz tragiczne skutki podczas zdarzeń drogowych. Policjanci będą zwracali uwagę na zachowanie właściwych relacji kierujący – pieszy, wykroczenia kierujących pojazdami wobec pieszych oraz propagowanie używania przez niechronionych uczestników ruchu drogowego elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym.Funkcjonariusze bacznie będą się przyglądali czy piesi przechodzą przez ulicę w wyznaczonych miejscach oraz czy stosują się do sygnalizacji świetlnej.  Wszystkie tego typu działania prewencyjne mają na celu oddziaływanie na użytkowników dróg by w efekcie zwiększyć ich odpowiedzialność i świadomość w poprawie bezpieczeństwa na drogach.

Celem prowadzonych działań będzie także ujawnianie i represjonowanie osób, którzy swoim niefrasobliwym i niezgodnym z przepisami zachowaniem na drogach powodują zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego by w rezultacie przeciwdziałać i ograniczać ilość zdarzeń drogowych z udziałem pieszych.

mat. KPP Chojnice


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.