11-12-15
Czersk. Mimo młodego wieku wydała już dwie książeczki

SPOTKANIE AUTORSKIE Z MARYSIĄ PAWŁOWSKĄ

W piątkowe popołudnie, 4 grudnia, w Bibliotece Publicznej w Czersku odbyło się spotkanie autorskie z Marysią Pawłowską, szesnastolatką z Czerska, która – mimo młodego wieku – wydała już dwie książeczki: „Na każdej” i „Legendę słów”.

Maria – jak mówiła podczas spotkania – tworzy własne teksty, odkąd skończyła 7 lat. Marzy o tym, żeby zostać pisarką. Uczestnicy tego niezwykłego wydarzenia przekonali się, iż Marysia jest na dobrej drodze do tego , aby jej marzenia się spełniły. Publiczność zachwyciły fragmenty jej utworów, zaprezentowane przez uczniów klasy V a i V b ze Szkoły Podstawowej Sportowej nr 2 w Czersku. Dowiodła tego długa kolejka czekających na autograf i dedykację od młodej pisarki.

Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, którą współtworzyli jego uczestnicy, ale także organizatorzy – kluby czytelnicze z SP 2 w Czersku: „Pożeracze książek” (klasa Va) i „Moliki książkowe” (klasa Vb). Współorganizatorami imprezy była Biblioteka Szkolna z SP 2 w Czersku oraz Biblioteka Publiczna w Czersku.

W imieniu Marysi i organizatorów pragniemy podziękować firmie ROGRAF z Czerska za wydrukowanie „Legendy słów” – bez tego gestu życzliwości i dobrej woli spotkanie nie mogłoby się odbyć.

Alicja Klauza – opiekun klubów czytelniczych

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.