6-01-16
Czersk. Fotorelacja
ORSZAK TRZECH KRÓLI W CZERSKU
(GALERIA ZDJĘĆ)

Pomimo mroźnej pogody kilkaset osób uczestniczyło dziś (6.01.) w Orszaku Trzech Króli w Czersku. Barwny Orszak wyruszył o godz. 12.30 ze stadionu miejskiego. Poprowadzili go biblijni monarchowie - Kacper, Melchior i Baltazar (w tym roku na koniach), symbolizujący trzy kontynenty - Europę, Azję i Afrykę.

Trasa wiodła ulicami miasta - przewidziano stacje, przy których uczestnicy mogli obejrzeć scenki związane z wędrówką mędrców do Betlejem - na stadionie, przy remizie OSP, przy Biedronce na ulicy Cmentarnej, na parkingu przy ulicy Królowej Jadwigi i finałową inscenizację na placu targowym (złożenie darów). W trakcie przemarszu śpiewano kolędy. Na zakończenie Orszaku każdy mógł napić się ciepłej herbaty lub kawy. Przy scenie na targowisku miejskim znalazła się również żywa szopka. Wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tegorocznego Orszaku podziękował ks. proboszcz Zbigniew Straszewski.

Podsumowaniem Orszaku Trzech Króli był koncert kolęd w czerskim kościele parafialnym. Przed publicznością zaprezentowała się orkiestra symfoniczna "Pro Simfonica" wraz z chórem wokalnym "Singers Novi" pod batutą pana Wojciecha Gdańca z Starogardu Gdańskiego.

Zdjęcia z koncertu oraz relacja wideo z Orszaku Trzech Króli w Czersku - TUTAJ

(red)

Orszak Trzech Króli w Czersku (ZDJĘCIA):

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.