8-04-16
Region. Pytania o 500+ dla Polaków za granicą
Bus 500+ zawitał do sąsiednich gmin

Program Rodzina 500+ wszedł w życie 1 kwietnia. Tego dnia rozpoczęła się także akcja Bus 500+. Specjalnie oznakowanym samochodem pracownicy Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego odwiedzają gminy woj. pomorskiego informując o zasadach aplikowania o świadczenia i kwestiach związanych z ich wypłatą.


W środę (6.04.) ekipa zawitała do Kalisk, Czarnej Wody i Osiecznej (zdjęcia poniżej). Bus 500+ parkuje w miejscach (głównie w centrum) wskazanych przez samorządowców. Zainteresowani mogą porozmawiać z przedstawicielami wojewody i samorządowcami, odpowiedzialnymi za realizację programu. Kampania trwać będzie do końca czerwca br.

Wczoraj (07.04.) bus pojawił się w Starogardzie Gdańskim, Bobowie, Zblewie i Skarszewach. Kiedy przyjedzie do gmin powiatu chojnickiego? Na razie nie wiadomo. W grafiku odwiedzin na najbliższe dni nie widnieją samorządy tego powiatu.

Rodzina 500 plus dla Polaków za granicą
W związku z licznymi pytaniami, dotyczącymi prawa do świadczenia z programu Rodzina 500 plus od obywateli polskich, zamieszkujących z całą rodziną na terytorium państwa innego niż Polska przypominamy, że w przypadku zamieszkania całej rodziny za granicą w odniesieniu do wszystkich świadczeń rodzinnych – również świadczenia wychowawczego 500+, ma zastosowanie wyłącznie ustawodawstwo krajowe tego państwa. Wówczas prawo do świadczeń ustalane jest na podstawie miejsca zamieszkania. Więcej na stronie - mpips.gov.pl

(red), Pomorski Urząd Wojewódzki

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.