8-04-16
Czersk. Biblioteka Publiczna w Czersku włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci
Podróż w krainę książek (ZDJĘCIA)

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci to święto obchodzone co roku 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Dzień Książki dla dzieci ustanowiono w 1967 roku po to, aby rozpowszechniać zamiłowanie do książek, a szczególnie do bajek, które zajmują szczególnie miejsce w sercach najmłodszych czytelników.


Co roku inny kraj jest gospodarzem tego święta. Polska była gospodarzem tego dnia w 1980 roku, a w tym roku tę zaszczytną rolę pełni Brazylia. Święto to, jest niepowtarzalną okazją, aby porozmawiać z dziećmi o ich ulubionych bohaterach książkowych.

Biblioteka Publiczna w Czersku również włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci i z tej okazji zorganizowała w dniach 4 i 5 kwietnia imprezę pod hasłem „Podróż w krainę książek”.

Pierwszego dnia biblioteka gościła klasę III d (22 uczniów) ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Czersku. Wizyta rozpoczęła się od zapoznania dzieci z informacjami na temat Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci. Następnie, w celu rozbudzenia pasji czytelniczej, zaprezentowanych zostało kilkanaście nowości książkowych dla dzieci w wieku  9 – 12 lat. Na zakończenia spotkania mnóstwa radości, uśmiechu i zabawy dostarczyło gościom biblioteki uczestnictwo w zgaduj – zgaduli, która była sprawdzianem ich wiedzy dotyczącej książek dla najmłodszych oraz wielu różnych dziedzin życia. Troje zwycięzców otrzymało drobne upominki.

Drugiego dnia, czyli 5 kwietnia, z zaproszenia biblioteki skorzystała zaprzyjaźniona grupa 18 dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 1 im. Kubusia Puchatka w Czersku. Przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem i skupieniem wysłuchały bajek pt. „Urodziny inne niż wszystkie” oraz „Zając i jeż”. Kolejnym punktem programu były zajęcia plastyczne, których tematem był „Mój ulubiony bohater książkowy”, a prace przygotowane przez dzieci posłużyły do stworzenia mini wystawy. Wizyta przedszkolaków w bibliotece urozmaicona była przygotowaną przez nich recytacją wierszy znanych polskich poetów. Wielu emocji dostarczyło dzieciom uczestnictwo w kalamburach oraz rymowanej zgaduj – zgaduli dla najmłodszych. W przerwach między kolejnymi zabawami nasi milusińscy częstowani byli słodkościami. Na zakończenie spotkania dzieci pięknie i głośno zaprezentowały wiosenne piosenki, które poznały w przedszkolu oraz obdarowały pracowników biblioteki wykonanymi własnoręcznie „słodkimi” kwiatkami.

Mat. Biblioteka Publiczna w Czersku


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.