9-04-16
Gm. Czersk. Następny sezon już od września
Podsumowanie sezonu 2015-2016
Uniwersytetu Otwartego


Za nami już wszystkie wykłady w tym sezonie Uniwersytetu Otwartego Stowarzyszenia „Nasza Wieś Będźmierowice”. Bardzo odmienne w swych tematach, ale jakże interesujące.


Podczas pierwszego wykładu, przedstawionego przez prof. dr hab.Andrzeja Kaletę, socjologa z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, dowiedzieliśmy się o istotnych sprawach dotyczących społeczeństwa. Społeczeństwo można podzielić na trzy rodzaje- wychowujące, informacyjne i obywatelskie.

Drugi wykład dotyczył naszego zdrowia- jak szybko można dojść do różnych uzależnień i jak sobie z tym radzić. Prelegentem była lek. med. Hanna Jankowska.

Następny wykład przeniósł nas poniekąd w otchłań lokalnej historii. Wykładowcą była mgr Bogumiła Milewska, prezes Zrzeszenia Kaszubsko Pomorskiego oraz znana regionalistka, która przedstawiła nam, co tak naprawdę mówią nazwy ulic oraz przybliżyła sylwetki znanych osób z Czerska- patronów ulic.

Sezon zakończyliśmy pozytywnie, czwartym wykładem z dr Anną Pluskotą z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Temat bardzo ważny w dzisiejszych czasach „Psychologia pozytywna w praktyce społecznej oraz czy optymizmu można się nauczyć?, oczywiście, że tak, można się nauczyć!!!

Zainteresowanie Uniwersytetem Otwartym Stowarzyszenia "Nasza Wieś Będźmierowice" jest coraz większe, co niezmiernie nas cieszy i za co serdecznie dziękujemy naszym słuchaczom, a przede wszystkim - dziękujemy naszym wykładowcom, którzy bezinteresownie poświęcają dla nas swój czas.

Następny sezon już od września 2016 do marca przyszłego roku . Serdecznie zapraszamy!

Mat. Stowarzyszenie „Nasza Wieś Będźmierowice”


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.