9-04-16
Region. Kiedy obwodnica Czerska?
Obwodnica Starogardu krok po kroku.
Znany jest kalendarz budowy


W środę (6.04.) w ministerstwie infrastruktury i budownictwa w Warszawie odbyło się spotkanie w sprawie obwodnicy Starogardu Gdańskiego. Spotkanie zainicjował Społeczny Komitet Budowy Obwodnicy.


Ze strony rządowej uczestniczyli w nim wiceministrowie Jerzy Szmit i Kazimierz Smoliński oraz dyrektor Departamentu Dróg Publicznych Jarosław Waszkiewicz. W skład delegacji Starogardu wchodzili prezydent Janusz Stankowiak, wiceprezydent Przemysław Biesek-Talewski, starosta starogardzki Leszek Burczyk i wójt Gminy Wiejskiej Stanisław Połom.
czytaj więcej TUTAJ

Na spotkaniu omówiono harmonogram prac nad zadaniem:
2016 – do końca roku – studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe finansowane przez samorządy;
2017 – na początku roku –  wybór ostatecznego wariantu przebiegu nowej drogi przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad; do końca roku – uzyskanie tzw. decyzji środowiskowej;
2018 – w drugiej połowie roku ogłoszenie przetargu w formule „zaprojektuj i wybuduj”;
2019 – w połowie roku podpisanie umowy z wykonawcą;
2021 – w II kwartale roku rozpoczęcie budowy po uzyskaniu pozwolenia na budowę;
2023 – zakończenie budowy obwodnicy Starogardu w II połowie roku.

Kiedy obwodnica w Czersku?
Dyskusja o obwodnicy Czerska toczyła się m.in. na jednej z ubiegorocznych sesji, gdzie opozycyjny klub radnych „Nasza Gmina” wniósł pod obrady projekt uchwały w sprawie podjęcia działań zmierzających do realizacji budowy obwodnicy Czerska w ciągu drogi krajowej nr 22.

W projekcie zawarto zapis zobowiązujący burmistrza Czerska do podjęcia działań zmierzających do budowy obwodnicy Czerska, w ciągu drogi krajowej nr 22 oraz składania raz w roku sprawozdania z przebiegu prac. Ostatecznie uchwały nie przyjęto – czytaj więcej TUTAJ

(red), UM Starogard Gdański

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.