20-04-16
Powiat chojnicki. Gratulujemy wszystkim stypendystom i życzymy dalszych sukcesów!
Stypendia Starosty Chojnickiego

Starosta Chojnicki od 2008 r. wspiera zdolną, utalentowaną młodzież szkolną nagradzając ich stypendiami za osiągnięcia naukowe i sukcesy sportowe. W dniu wczorajszym tj. 19 kwietnia 2016 r. przyznanych zostało 9 Stypendiów Starosty Chojnickiego, na łączną kwotę 5 400 zł.


Stypendium za osiągnięcia sportowe otrzymali: Magdalena Kwaśna, Irmina Mrózek Gliszczynska oraz Damian Rudnik. Wysokość stypendium za osiągnięcia sportowe to 800 zł.

Za osiągnięcia naukowe nagrodzonych zostało 6 osób: Karina Krzoska, Monika Chmara, Paulina Sikorska, Marta Frymark, Julia Tobolska oraz Rafał Michałowski. Stypednium za osiągnięcia naukowe wyniosło 500 zł, a wszystkie osoby które je otrzymały to uczniowie z Zespołu Szkół w Chojnicach.

Wnioski o przyznanie stypendium rozpatrywane są dwa razy w roku. Do tej pory Starosta wręczył 186 stypendia: 71 stypendiów naukowych i 115 sportowych, na łączną kwotę 120 800 zł.

W dniu dzisiejszym wręczone zostały także nagrody za zdobycie I, II i III miejsca w etapie powiatowym XI Pomorskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. Uczennice Zespołu Szkół reprezentowały Powiat w finale wojewódzkim, który odbył się 8 kwietnia br. w Gdańsku.

Gratulujemy wszystkim stypendystom i życzymy dalszych sukcesów!

Mat. Starostwo Powiatowe w Chojnicach


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.