20-04-16
Gm. Czersk. Celem festiwalu jest promocja naszego lokalnego dziedzictwa kulturowego, w tym kulinarnego
I CZERSKI FESTIWAL SWOJSKICH
SMAKÓW – ZAPROSZENIE DLA WYSTAWCÓW

Szanowni Państwo, już 2 lipca w Czersku organizujemy I Czerski Festiwal Swojskich Smaków. Będzie to prawdziwe święto naszych lokalnych produktów i specjałów!

W centrum miasta staną stoiska pełne wspaniałych smaków i aromatów! Chcemy pokazać nasze, czerskie wyroby – od pieczywa i jagodzianek, po wędliny, miody, przetwory i unikalne dania kuchni regionalnej. Będzie to jedyna okazja, by skosztować potraw, które znamy tylko z przekazów naszych babć czy też ze starych książek kucharskich! W trakcie Festiwalu czekać będą bowiem na Gości m.in. nasze lokalne, unikalne potrawy wpisane na Listę Produktów Tradycyjnych Marszałka Województwa Pomorskiego!

Do udziału w imprezie i wystawienia stoiska zapraszamy m.in. Koła Gospodyń Wiejskich, rzemieślników, producentów żywności itp. z terenu Gminy Czersk.

Festiwal będzie także okazją do zaprezentowania wyrobów rękodzielniczych. Stąd zapraszamy wszystkich twórców z terenu Gminy Czersk!

Celem festiwalu jest promocja naszego lokalnego dziedzictwa kulturowego, w tym kulinarnego. A że będzie to czas wakacji – z pewnością nie zabraknie w naszym mieście Turystów! Pokażmy im wszystko to,  z czego jesteśmy najbardziej dumni!

Wszystkich chętnych do udziału w Festiwalu w roli wystawców serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjne – już w najbliższy wtorek o godz.16.00 – sala obrad Urzędu Miejskiego w Czersku. Organizatorem wydarzenia jest Burmistrz Czerska oraz Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich „Łężanki” z Łęga.

ZAPRASZAMY!

UM Czersk


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.