21-04-16
Czersk. Posiadali narkotyki, teraz odpowiedzą za to przed sądem

Biały proszek na telefonie… Badanie narkotestem
wykazało pochodną amfetaminy

Policjanci z Komisariatu Policji w Czersku podczas patrolu na jednym z przystanków autobusowych w Czersku podjęli kontrolę wobec dwóch mężczyzn. W chwili kiedy podeszli do 16 i 18 latka z zamiarem podjęcia legitymowania zobaczyli na szkiełku telefonu biały proszek. Dwaj mieszkańcy Czerska zostali zatrzymani i doprowadzeni do jednostki policji. Dzisiaj 18-latek usłyszy zarzut posiadania narkotyków, a sprawą nieletniego zajmie się sąd rodzinny.

We wtorek (19.04.) w godzinach wieczornych w związku z otrzymywanymi zgłoszeniami o grupującej się młodzieży na przystankach autobusowych policjanci postanowili podjąć kontrolę wobec dwóch mężczyzn którzy siedzieli na przystanku autobusowym. W chwili, kiedy podeszli do nich zauważyli na szkiełku od telefonu biały proszek. Mężczyźni byli bardzo nerwowi i nie chcieli powiedzieć do kogo należy telefon i biały proszek. Policjanci po powiadomieniu dyżurnego zatrzymali ich i przewieźli do komisariatu, gdzie w trakcie szczegółowej kontroli u 16-latka znaleźli jeszcze woreczek strunowy z zawartością narkotyku. Przeprowadzone badanie narkotestem wykazało, że jest to pochodna amfetaminy. Dzisiaj 18-latek usłyszy zarzut posiadania narkotyków, a sprawą nieletniego chłopaka zajmie się sąd rodzinny.

Zgodnie z art. 62 ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii kto posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe podlega karze pozbawienia wolności do 3 lat.

KPP Chojnice

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.