22-04-16
Powiat chojnicki. GALERIA ZDJĘĆ
Uroczysta gala - Turniej Wiedzy o Kulturze Niemiec. Czerszczanie na podium

Uroczysta gala wręczenia nagród laureatom Turnieju Wiedzy o Kulturze Niemiec miała miejsce w czwartek (21.04.) w Chojnickim Centrum Kultury. Galę uświetniła część artystyczna.


Turniej Wiedzy o Kulturze Niemiec odbył się po raz drugi we wspólnej organizacji Miejskiego Domu Kultury w Człuchowie, Stowarzyszenia na rzecz lokalnej przedsiębiorczości w Chojnicach, Technikum nr 2 w Chojnicach oraz Chojnickiego Centrum Kultury.

Przedsięwzięcie odbyło się pod patronatem Konsula Republiki Federalnej Niemiec w Gdańsku, Marszałka Województwa Pomorskiego, Starostów i Burmistrzów Chojnickich i Człuchowskich. W marcu uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności w kilku konkursach, wczoraj poznaliśmy najlepszych, którzy odebrali nagrody.

Nagrodzeni:
Wyniki powiatowego konkursu Małych Form Teatralnych w ramach Turnieju Wiedzy o Kulturze Niemiec, który odbył się 16.03. w Technikum nr 2 w Chojnicach. Przy ocenie jury brało pod uwagę: wymowę, intonację, poprawność językową, pomysłowość, umiejętności aktorskie, inscenizację oraz ogólne wrażenie artystyczne.

I miejsce zajęli uczniowie z Technikum nr 2 w Chojnicach w spektaklu „Muzykanci z Bremy” (Die Stadtmusikanten) w składzie:  Adrian Wirkus, Tomasz Bamat, Oliwia Galikowska, Łukasz Kawka, Danuta Prądzińska, Marta Klonowska, Aleksandra Wera, Krzysztof Ginter, Mateusz Orzłowski, Szymon Rybarczyk.

II miejsce ex aeąuo: uczniowie z gimnazjum w Czersku w przedstawieniu „Kopciuszek w Berlinie” (Aschenputtel in Berlin): Kinga Borzyszkowska, Karolina Czapiewska, Natalia Dąbkowska, Klaudia Gradowska, Adrianna Gwizdała, Patrycja Lemańczyk, Kacper Prabucki, Weronika Sturmowska, Emilia Pryba oraz uczniowie z Technikum nr 2 w Chojnicach w scence „U lekarza” (Beim Arzt): Kamil Zaremba, Patrycja Drost, Oliwia Galikowska, Daria Krystoszek, Roksana Wincenciak, Wojciech Glaner, Tomasz Barnat, Bartłomiej Nakielski.

Konkurs Piosenki Niemieckiej
16 marca o godz. 13:00 w Gimnazjum nr 2 w ramach Międzyszkolnego Turnieju Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych odbył się Powiatowy Konkurs Piosenki Niemieckiej dla powiatu chojnickiego i człuchowskiego. Uczniowie z różnych szkół zaprezentowali swoje talenty muzyczne, uczestnicy zgłosili się do kategorii solo, duet oraz zespół.

Jury w składzie: Anna Kamińska i Mirosława Węsierska - Karasiewicz oraz Adriana Tucholska, przyznało miejsca. Ocenie podlegały walory muzyczne wykonania, jakość wymowy w języku niemieckim, interpretacja, strój sceniczny/choreografia, ogólne wrażenie. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

W kategorii solo:
I miejsce zajęła Weronika Kawalec z Katolickiego Gimnazjum w Chojnicach. II miejsce Marta Wieczorkiewicz z Gimnazjum nr 2 w Chojnicach.
W kategorii duet:
I miejsce zajęły Agata Brzezińska i Aleksandra Florczek z Katolickiego Gimnazjum w Chojnicach,
II miejsce zajęły Rozalia Czapiewska i Zuzanna Thiede z Zespołu Szkół w Czersku.
W kategorii zespół:
I miejsce zajął zespół muzyczny z Zespołu Szkół w Czersku w składzie: Patrycja Lemańczyk, Weronika Sturmowska, Kinga Borzyszkowska, Klaudia Gradowska, Adrianna Gwizdała, Natalia Dąbkowska, Zuzanna Możuch.
II miejsce zajął zespół z Gimnazjum Charzykowy: Klaudia Grzesik, Dominika Dąbrowska i Marta Krajewska.       

Konkurs plastyczny ”Zamki niemieckie w scenerii przyrody".

Komisja w składzie: Paulina Dropiewska, Iwona Sakowska, Monika Paczkowska w dniu 14 marca rozstrzygnęła konkurs plastyczny.

Wyniki:
Klasy I - III
I miejsce: Kacper Kudyba Szkoła Sportowa w Człuchowie, Helena Brzezińska Szkoła Podstawowa nr 3 w Chojnicach
II miejsce: Mikołaj Śmiechowski Szkoła Sportowa w Człuchowie, Judyta Wiatr Szkoła Sportowa w Człuchowie
III miejsce: Julia Laskowska Szkoła Podstawowa nr 3 w Chojnicach, Maja Góra Szkoła Sportowa w Człuchowie

Wyróżnienie -  Blanka Zmudzka Szkoła Sportowa w Człuchowie, Amelia Krassowska Szkoła Sportowa w Człuchowie
Klasy IV - VI
I miejsce: Jakub Surowiec Zespół Szkół w Czarnem, Karolina Gibczyńska Szkoła Podstawowa w Rychnowach
II miejsce: Zuzanna Bartoś Szkoła Podstawowa w Rychnowach, Pola Sakowska Szkoła Podstawowa nr 1 w Chojnicach
III miejsce: Michał Stanisławski Zespół Szkół w Czarnem, Maja Czurejno Miejski Dom Kultury w Człuchowie

Wyróżnienia: Weronika Gibczyńska Szkoła Podstawowa w Rychnowach, Miram Wąsowicz Zespół Szkół w Czarnem                                                                                                                                                             

Konkurs Literacki
I miejsce: Patrycja Bartos,
II miejsce - Aleksandra Cherek.

Klasyfikacja indywidualnaNa gali wystąpili laureaci poszczególnych konkursów, aprezentowano utwory kompozytorów niemieckich w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Chojnicach.


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.