2-05-16
Powiat chojnicki. I i II miejsce w tegorocznym dyktandzie
ZŁOTE PIÓRO STAROSTY
CHOJNICKIEGO W CZERSKIM LICEUM!

Miło nam poinformować o kolejnym sukcesie uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Czersku. 13 kwietnia 2016 roku uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z powiatu chojnickiego wzięli udział w Powiatowym Dyktandzie o Złote Pióro Starosty Chojnickiego, czerskie liceum reprezentowali: Małgorzata Grabska z klasy I c, Anna Gromowska z klasy III d i Filip Kegel z klasy II a. Tegoroczne dyktando najeżone było wieloma trudnościami ortograficznymi, lecz powiatowi mistrzowie ominęli językowe pułapki i sięgnęli po najcenniejsze laury.

I miejsce w tegorocznym dyktandzie i Złote Pióro Starosty zdobył FILIP KEGEL, na drugim miejscu znalazła się MAŁGORZATA GRABSKA. Zwycięzcy zostali w pełni docenieni – 29 kwietnia 2016 roku Filip Kegel i Małgorzata Grabska odebrali w swojej macierzystej szkole nagrody z rąk pana Marka Jankowskiego, członka zarządu powiatu chojnickiego. Gratulujemy sukcesu mistrzom ortografii, zachęcamy wszystkich do poznawania tajników języka ojczystego – mamy nadzieję, że kolejne Złote Pióro już za rok trafi również do czerskiego liceum.

LO Czersk


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.