2-05-16
Powiat chojnicki. Chojnicka komenda znalazła się w samej czołówce
KPP w Chojnicach zwycięzcą konkursu
organizowanego z okazji „Dnia bezpiecznego internetu”

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach w tym roku po raz pierwszy przystąpili do ogólnopolskiej inicjatywy Dzień Bezpiecznego Internetu 2016, poprzez zarejestrowanie się i wzięcie udziału w konkursie na najciekawszą inicjatywę DBI. Realizacja spotkań i działań przyczyniła się do wygrania tego konkursu , gdzie chojnicka komenda znalazła się w samej czołówce zwycięzców.

Policjanci z chojnickiej komendy aktywnie brali udział w inicjatywie Dzień Bezpiecznego Internetu w ramach współpracy z Fundacją Dzieci Niczyje. Ogólnopolski konkurs miał na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz przez przeprowadzone akcje nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online.

Największym osiągnięciem dla komendy jest nie tylko wygrana w konkursie i zajęcie przez jednostkę jednego z pierwszych miejsc na biorących udział ponad 1700 zgłoszonych inicjatyw, lecz to , że poprzez organizowane spotkania w ramach tej akcji mundurowi mogli dotrzeć do rzeszy młodych ludzi, aby móc w ten sposób uświadomić i przestrzec przed lekkomyślnym zamieszczaniem wpisów i zdjęć na portalach społecznościowych, a także informować dzieci i młodzież, jak nie paść ofiarą manipulacji ze strony nieuczciwych dorosłych.

KWP Gdańsk


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.