4-05-16
Powiat chojnicki. Wśród absolwentów II LO jest młodzież, także z terenu gminy Czersk
II LO pożegnało absolwentów!

Uroczyste wręczenie świadectw ukończenia szkoły-  II Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. Władysława Andersa w Chojnicach odbyło się 29 kwietnia w Chojnickim Centrum Kultury.


Ostatni piątek w „nowym liceum” był jednym z najbardziej wyczekiwanych dni w roku. Uczniowie“ niektórzy smutni i ze łzami w oczach, inni wręcz przeciwnie - zadowoleni, że w końcu kończą szkołę, wypełnili ChCK po brzegi.

Oprócz rozdania świadectw, trzecioklasiści otrzymali także wyróżnienia i podziękowania za pracę na rzecz szkoły, a także reprezentowanie jej na zawodach sportowych, konkursach i olimpiadach. Szczęśliwcy nie kryli zadowolenia i wzruszenia, a ich rodzice pękali z dumy.

Dumna była także pani dyrektor, która zaznaczyła, że tegoroczni maturzyści dobrze poradzili sobie z trudnościami szkoły, a ponadto podnieśli średnią ocen z 4.06 do 4.11. Nie kryła także przywiązania do trzecioklasistów: „Dzisiaj spora część uczniów odjeżdża z naszej szkoły, ale wróćcie do nas jesteście tu zawsze mile widziani. Będziemy na Was czekać” - mówiła do abiturientów dyrektor II LO p. Maria Kallas.

Wśród absolwentów II LO jest młodzież, także z terenu gminy Czersk.

Martyna Lizakowska

GALERIA ZDJĘĆ: TUTAJ

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.