4-05-16
Czersk. 20 maja
Spotkanie z Łukaszem Mańczykiem

20 maja w godzinach 18:00 - 19:30 w Centrum Informacji Turystycznej Czersk odbędzie się spotkanie z Łukaszem Mańczykiem poświęcone wydanej w 2014 roku książce ,,Biserka" ,,Biserka" to zapis podróży Łukasza Mańczyka do Serbii i spotkań z wybitną tłumaczką Biserką Rajčić.


Łukasz Mańczyk ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz scenopisarstwo w Łódzkiej Szkole Filmowej. Radny Krowodrzy, V Dzielnicy Miasta Krakowa. Wydał cztery książki. Za debiut poetycki ,,służebność światła" (2004) otrzymał Nagrodę im. Kazimiery Iłłakowiczówny. Stypendysta Miasta Krakowa (2004), Stypendysta Ministra Kultury (2008) i Narodowego Centrum Kultury (2010).

Biserka Rajčić była przez pięćdziesiąt lat notariuszem polskiej literatury. Adwokatem, gońcem, tłumaczem przysięgłym. Przerywa milczenie, po pięćdzięsięciu latach w cieniu autorów, których przekłada, i spraw, o których pisze. Serbka. Laureatka nagrody ,,Transatlantyk" dla najlepszego tłumacza literatury polskiej (2009). W dorobku, liczącym przeszło 1500 pozycji bibliograficznych, ma ponad 70 książek z zakresu poezji, prozy, filozofii, teorii lteratury, eseju i reportażu.

Mat. Centrum Informacji Turystycznej Czersk


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.