4-05-16
Powiat chojnicki. Policjanci ruchu drogowego nałożyli 92 mandaty karne
Podsumowanie majowego weekendu

Począwszy od piątku 29 kwietnia br. chojniccy policjanci dbali o bezpieczny wypoczynek turystów i mieszkańców powiatu. Na drogach prowadzone były wzmożone kontrole policji zwłaszcza z ruchu drogowego. W omawianych dniach tegorocznej „majówki" nie odnotowano zwiększonej liczby zdarzeń kryminalnych lub przypadków zakłócenia porządku publicznego. W tym czasie doszło do siedmiu kolizji i nie odnotowano żadnego wypadku drogowego.


Od początku weekendu chojniccy policjanci prowadzili wzmożone kontrole kierowców. Akcja pod nazwą „Bezpieczny weekend” miała na celu wyeliminowanie z ruchu kierowców, którzy zagrażają bezpieczeństwu innych uczestników ruchu. Poza kontrolą prędkości i stanu trzeźwości kierujących sprawdzany był stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów. Funkcjonariusze obecni byli na ulicach miast i trasach wlotowych i wylotowych. W czasie majowego weekendu br. na drogach powiatu doszło do siedmiu niegroźnych kolizji. Policjanci wyeliminowali z dróg dwóch nietrzeźwych kierujących pojazdami mechanicznymi, trzech nietrzeźwych rowerzystów oraz dwóch kierujących samochodem po użyciu alkoholu. Policjanci ruchu drogowego nałożyli 92 mandaty karne, które w większości kierujący otrzymali za przekroczenie dozwolonej prędkości. W omawianych dniach tegorocznej „majówki" nie odnotowano zwiększonej liczby zdarzeń kryminalnych lub przypadków zakłócenia porządku publicznego. Mimo zakończenia wzmożonych działań przypominamy, że policjanci w dalszym ciągu przeprowadzać będzie kontrole drogowe. Funkcjonariusze sprawdzać będą stan trzeźwości kierujących oraz prędkość prowadzonych przez nich pojazdów. Wszystko po to, aby stale zapewniać bezpieczeństwo podróżujących.

Mat. KPP Chojnice


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.