8-06-16
Czersk. Ewakuacja została przeprowadzona tylko w Czersku
Alarm bombowy w Czersku

Dziś (8.06.) krótko po godz. 13. 00 do Urzędu Miejskiego w Czersku dotarł e-mail z informacją o podłożeniu bomby. Po otrzymaniu wiadomości zarządzono ewakuację pracowników. Została też powiadomiona policja. Funkcjonariusze przeszukali magistrat. Ładunku wybuchowego nie znaleziono.

Okazało się, że podobne e-maile dotarły do urzędów w Konarzynach, Brusach, Chojnicach (urząd miejski), ponadto chojnickiego sądu, prokuratury, KRUS-u i urzędu skarbowego. Pierwsze ok. godz. 10.30.

Ewakuacja została przeprowadzona tylko w Czersku, wszędzie sprawdzono budynki, w których mieszczą się instytucje. Podobne zdarzenia miały miejsce w innych powiatachw kraju, m.in. na terenie województwa pomorskiego.

Centralne Biuro Śledcze Policji poinformowało funkcjonariuszy, że nie jest konieczna ewakuacja pracowników. W Czersku podjęto decyzję o opuszczeniu budynku przez ludzi zanim policja przekazała informację o konkretnych działaniach dotyczących tego zdarzenia, tj. tylko przeszukania obiektów.

Alarmy bombowe w powiecie tucholskim: zobacz TUTAJ

(red)

Urząd Miejski w Czersku oraz jego otoczenie (odcinek chodnika przy ul. Kościuszki) zostały zamknięte na czas przeszukania obiektu (zdjęcia poniżej):


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.