16-06-16
Gm. Czersk. Porady adresowane do osób starszych
PIKNIK DLA SENIORÓW Z MUNDUREM W TLE

Scenki humorystyczne, zabawy integracyjne, a także spotkanie z policjantami z Komisariatu Policji w Czersku to tylko nieliczne atrakcje towarzyszące imprezie kulturalnej podczas  Pomorskiego Pikniku Seniorów Kół Gospodyń Wiejskich, która odbyła się wczoraj (15.06.) w Rytlu. Wzięli w niej udział mundurowi z wydziału prewencji, którzy rozmawiali z uczestnikami o zagrożeniach współczesnego świata otaczającego osoby starsze.

Policjanci z Komisariatu Policji w Czersku spotkali się z liczną grupą seniorów z całego powiatu podczas Pomorskiego Pikniku Seniorów Gospodyń Wiejskich zorganizowanego przez Klub Seniora z Rytla. To wydarzenie było nie lada okazją do przekazania informacji, a także podjęcia dyskusji na temat bezpieczeństwa. Policjanci asp. Marek Jasnoch i mł. asp. Marcin Wrobel omówili metody działania oszustów oraz przytoczyli sytuacje, w których mogą stać się ofiarą przestępstwa. Funkcjonariusze w trakcie spotkania przybliżyli uczestnikom letniego pikniku tematykę działania oszustów m.in. metoda „na wnuczka”, „policjanta” czy też „hydraulika”, a także informowali jak należy postępować w przypadku zagrożenia. Uczestnikom imprezy przedstawiono różnorodność oszustw i innych przestępstw jakie dokonywane są na osobach starszych.

Obecni na pikniku nie tylko mogli wysłuchać porad adresowanych do osób starszych, ale aktywnie uczestniczyli w dyskusji z policjantami po zakończonej prelekcji. Każdego typu spotkania policji ze społeczeństwem mają na celu zdiagnozowanie potrzeb i oczekiwań w zakresie poprawy bezpieczeństwa. Uczestnicy wymieniali się również własnymi doświadczeniami, wszyscy obecni deklarowali policjantom, że odświeżona wiedza na temat zagrożeń ze strony oszustów będzie przekazywana przy każdej okazji sąsiadom, znajomym i rodzinie. Taka współpraca to jeden z lepszych sposobów na ochronę bezpieczeństwa seniora.

KPP Chojnice

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.