15-07-16
Powiat chojnicki. Apelujemy do pieszych o przestrzeganie przepisów drogowych
DZIAŁANIA POLICJANTÓW UKIERUNKOWANE NA BEZPIECZEŃSTWO PIESZYCH

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach na terenie powiatu przeprowadzili działania „Bezpieczny Pieszy”. Podczas wczorajszej akcji funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez pieszych, a także na kierujących naruszających przepisy ruchu drogowego. Mundurowi ukarali mandatami 9 pieszych oraz 13 kierowców.


Wczoraj na drogach powiatu policjanci ruchu drogowego i prewencji chojnickiej komendy realizowali działania pod nazwą „Bezpieczny Pieszy”. Piesi stanowią szczególnie zagrożoną grupę uczestników ruchu drogowego, dlatego nazywa się ich niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego. W trakcie działań policjanci zwracali szczególną uwagę przede wszystkim na te miejsca, gdzie dochodzi do największej liczby zdarzeń drogowych z udziałem pieszych, a także miejsca o największym natężeniu ruchu pieszych oraz kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego. Policjanci ukarali mandatami karnymi 22 osoby, w tym 9 pieszych skierowali 1 wniosek do sądu oraz zastosowali 3 pouczenia. Głównymi przewinieniami pieszych było przechodzenie w miejscach niedozwolonych oraz niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej.

Policjanci przypominają, że osoba przechodząca przez ulicę w odległości mniejszej niż sto metrów od przejścia dla pieszych popełnia wykroczenie.

Apelujemy do pieszych o przestrzeganie przepisów drogowych. Pieszy w zderzeniu z samochodem ma niewielkie szanse, aby wyjść z tego bez szwanku.

Mat. KPP Chojnice 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.