25-07-16
Czersk. Sprzedaż alkoholu w gm. Czersk
Czytelniczka: Jak człowiek
ma się wyrwać na szkolenie?


Wracamy do tematu szkolenia dla sprzedawców napojów alkoholowych zorganizowanego przez Ośrodek Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Czersku w ramach realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na rok 2016 (zobacz artykuł: tutaj)


Jedna z naszych czytelniczek ma zastrzeżenia co do terminu organizacji szkolenia.

-  Kto o zdrowych zmysłach organizuje szkolenie w okresie urlopowym. Jestem pracodawcą i jak daję urlop pracownikowi to sama muszę go zastąpić, a przy tym swój etat odpracować. Bywa tak, że przychodzę na 6:00, a wchodzę ze zmiany o 21:00. To jak człowiek ma się  wyrwać na szkolenie?  - pisze w mailu kobieta dodając że, gdyby szkolenie zorganizowano w październiku, byłoby na pewno więcej uczestników.

- Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zdecydowała o przeprowadzeniu szkolenia. OPiRPA ustalił termin na 20 lipca br. Zaproszenia zostały przekazane sprzedawcom odpowiednio wcześniej - 8 lipca wysłaliśmy je pocztą - teren gminy, 11 lipca roznieśliśmy w Czersku. Nie otrzymaliśmy żadnego sygnału, że komuś nie pasuje wskazany termin. Jeżeli pojawiłaby się taka informacja, to można było przesunąć szkolenie w czasie - mówi Sylwia Tomaszewska, dyrektor MGOPS w Czersku.

(red)


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.