25-07-16
Gm. Czersk. W Malachinie oraz Starej Juńczy
Olbrzymie prawdziwki w gm. Czersk

Od kilku tygodni w okolicznych lasach pojawiają się borowiki. Jednak wczorajsze (24.07) grzybobranie na pewno zapadnie w pamięci pana Grzegorza ze Starej Juńczy oraz ośmioletniej Natalii z Malachina.


Grzegorz Oller, mieszkaniec Starej Juńczy, znalazł wielkiego prawdziwka, który ważył 77 dkg, a jego kapelusz miał 34 cm średnicy (zdjęcie poniżej).

Na jeszcze większego grzyba natrafiła ośmioletnia Natalia z Malachina. Rano wybrała się do lasu ze swoją babcią Haliną. Blisko domu znalazła borowika - giganta. Prawdziwek waży ponad 1 kg, a średnica jego kapelusza wynosi 36 cm - ponad 1 metr w obwodzie.

-  Borowików w lesie jest bardzo dużo, dlatego warto wybrać się na grzybobranie. Kto wie może trafi się komuś nawet taki okaz - mówi Halina Ossowska, babcia ośmioletniej Natalii Ossowskiej z Malachina. 

(red)
fot.(red), nadesłane


-  Borowików w lesie jest bardzo dużo, dlatego warto wybrać się na grzybobranie. Kto wie może trafi się komuś nawet taki okaz - mówi Halina Ossowska na zdjęciu z wnuczką Natalią.


Grzegorz Oller, mieszkaniec Starej Juńczy, znalazł wielkiego prawdziwka, który ważył 77 dkg, a jego kapelusz miał 34 cm średnicy.(fot. - nadesłane)Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.