18-08-16
Region. Program koncertu
Kolejny koncert w ramach
festiwalu organowego w Tucholi


W najbliższą niedzielę (21.08) kolejny koncert w ramach VI Letniego Festiwalu Organowego w Tucholi. Tym razem zagrają Adam Sadowski oraz Kamil Kruczkowski. Początek o godz. 19:00 w kościele pw. Bożego Ciała w Tucholi. Wstęp wolny.


Program koncertu:
Kamil Kruczkowski – trąbka , Adam Sadowski – organy
Jan KřtitelKuchař (1751-1829) Fantasiasolminore (organy solo)
Georg Friederich Haendel (1685-1759) - Suita D-dur z "Muzyki na Wodzie" (trąbka i organy)
Antonín Leopold Dvořák (1841-1904) Largo z symfonii e- moll “Z nowegoświata”(organy solo)
Georg Friederich Haendel (1685-1759) - Aria z wariacjami (trąbka i organy)
Theodore Salome (1834-1897) - Scherzo, op. 63, nr. 8 (organy solo)
James Stephenson (1969)- Divertimento (trąbka i organy)
Michał Lorenc (1955) - Ave Maria (trąbka i organy)
Jeremiah Clarke(1674-1707) - TrumpetVoluntary (trąbka i organy)

ADAM SADOWSKI - organista, organizator życia muzycznego, nauczyciel muzyki, doktorant psychologii muzyki.   

Urodzony w 1986 roku w Ciechanowie, swoją muzyczną edukację rozpoczął w Państwowej Szkole Muzycznej w Ciechanowie w klasie akordeonu, następnie kontynuował naukę w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia w Mławie ucząc się gry na organach. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie organów Prof. Romana Peruckiego. Dyplom uzyskał w roku 2010. W 2014 roku również w gdańskiej Akademii Muzycznej ukończył Podyplomowe Studia Mistrzowskie w zakresie Interpretacji Organowej w klasie Prof. Romana Peruckiego.   

Adam Sadowski uczestniczył także w kursach mistrzowskich interpretacji i improwizacji organowej, które prowadzili m. in. Peter van Dijk - Holandia, Enrique Ayarra Jarney - Hiszpania, Pierre Pincemaille - Francja, Emanuel Caldi - Włochy. Brał również udział w konkursach muzyki organowej w Giżycku oraz Rumi.    

Pełni funkcję organisty parafii p.w. Zesłania Ducha Świętego w Sopocie Kamiennym Potoku oraz nauczyciela muzyki w Zespole Szkół Sportowych w Gdańsku. Jednocześnie przygotowuje rozprawę doktorską z psychologii muzyki na Uniwersytecie Gdańskim pod kierunkiem Prof. Teresy Rostowskiej i dra Rafała Lawendowskiego. Jego zainteresowania skupiają się wokół psychologicznych wyznaczników wykonawstwa muzycznego.     Ma w swoim dorobku publikacje naukowe w literaturze polskiej i angielskiej.   

Adam Sadowski sprawuje kierownictwo artystyczne nad „Festiwalem organowym św. Michała Archanioła” w Płońsku.    

Rokrocznie występuje jako solista i kameralista w ramach Międzynarodowych Festiwali Muzyki Organowej i Kameralnej w kraju i zagranicą. Na stałe współpracuje z pierwszym trębaczem Opery Bałtyckiej-Kamilem Kruczkowskim.

Kamil Kruczkowski - ur. 21.02.1988r w Połczynie Zdroju. Swoją edukację muzyczną rozpoczął w Świdwińskiej Orkiestrze Dętej z skąd pochodzi. Następnie kontynuował naukę gry na trąbce w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Białogardzie pod kierunkiem mgr Stanisława Panasiuka. W 2005 roku ukończył Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II st. w Gdańsku w klasie trąbki prof. Szymona Pawłowskiego. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku również w klasie trąbki prof. Szymona Pawłowskiego oraz mgr Adama Stachowiaka. Uczestnik licznych kursów i warsztatów trąbkowych prowadzonych m.in. przez prof. Igora Cecocho, prof. Richarda Stoelzela, Gabora Boldoczki, Richarda Carsona Steuarta. Laureat konkursu "Etiuda 2005" w Szczecinie. Brał udział również w wielu konkursach trąbkowych ogólnopolskich jak i międzynarodowych. Współpracuje z Polską Filharmonią Bałtycką oraz Polską Filharmonią Kameralną w Sopocie. Jako solista, kameralista oraz muzyk orkiestrowy uczestniczy w wielu ogólnopolskich oraz międzynarodowych festiwalach muzycznych i koncertach. Występował m.in. niemal w całej Europie oraz w bieżącym roku w Chinach. Na stałe Kamil Kruczkowski pracuje jako pierwszy trębacz Opery Bałtyckiej w Gdańsku, pedagog w Szkole Muzycznej I st. w Kolbudach oraz jako asystent w klasie trąbki prof. Szymona Pawłowskiego w Akademii Muzycznej w Gdańsku.Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.