31-08-16
Powiat chojnicki. Kontrole akweny w powiecie chojnickim
Kontrola `wodniaków`
na Jeziorze Ostrowite w gminie Czersk

Chojniccy policjanci z wydziału prewencji na wodach powiatu nadal kontynuują działania pomimo kończących się wakacji. W czasie pełnionych służb wodniacy m.in. dbają o bezpieczeństwo kąpiących się, udzielają pomocy, sprawdzają stan trzeźwości żeglarzy, sterników motorowodnych i kajakarzy oraz kontrolują wędkarzy. Jak co roku zwracają oni szczególną uwagę na zapewnienie bezpieczeństwa w okolicy plaż i kąpielisk.

Policjanci z referatu prewencji na wodach i terenach przywodnych chojnickiej komendy w czasie wakacji jak i po ich zakończeniu dbają o utrzymanie bezpieczeństwa i porządku publicznego.

W trakcie codziennej służby funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na bezpieczeństwo w okolicy plaż i kąpielisk, a w tym na użytkowników sprzętu pływającego oraz na ich stan trzeźwości. Oprócz tego wodniacy udzielają pomocy jednostkom pływającym, kontrolują miejsca wypoczynku oraz biorą udział w akcjach ratowniczych. Kontrolują także rejony zagrożone kłusownictwem i zabezpieczają imprezy masowe które odbywają się na terenie powiatu, m.in. Triatlon Marbruk, różnego rodzaju regaty na jeziorze charzykowskim.

Dodatkowo na kąpieliskach funkcjonariusze prowadzą pogadanki z dziećmi, w czasie których przybliżają im podstawowe zasady bezpieczeństwa nad wodą oraz wręczają opaski dzieciom.

Takie właśnie działania „wodniacy” wraz z ratownikami WOPR wczoraj (30.08) prowadzili na Jeziorze Ostrowite w gminie Czersk. Podczas prowadzonych działań jedynie pouczali korzystających ze sprzętu wodnego.

Działania „wodniaków” będą prowadzone jeszcze przez najbliższe dwa tygodnie.

KPP Chojnice

Kontrola `wodniaków` na Jeziorze Ostrowite w gminie Czersk (30.08): 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.