30-08-16
Czersk. Trening potrwa półtorej godziny
Akcja "Biegam bo lubię"
również w Czersku


W piątek 2 września o godz. 18.00 na stadionie miejskim w Czersku odbędzie się akcja "Biegam bo lubię", której celem jest jest promowanie aktywności fizycznej u dzieci i młodzieży.


Akcja, trwająca już od 2 kwietnia, organizowana jest w wielu miastach Polski, w tym także w Czersku. Zajęcia dla wszystkich początkujących i zaawansowanych poprowadzą Celestyna Szczukowska i Radosław Literski. Trening, w każdy piątek, potrwa półtorej godziny, a w nim uczestnicy zapoznają się z podstawami biegania, będzie również rozgrzewka oraz zaprezentowane zostaną różne formy biegania. Akcja potrwa do 2 listopada.

Akcja wzięła swój początek od audycji nadawanej na antenie Programu III Polskiego Radia od czerwca 2010 roku, autorstwa dziennikarzy: Krzysztofa Łoniewskiego i Pawła Januszewskiego (byłego lekkoatlety, Prezesa Fundacji Wychowanie przez Sport ) oraz Adama Kleina (z portalu bieganie.pl). Pilotażowy program regularnych zajęć biegowych odbywał się od września do grudnia 2010 roku. I choć działaliśmy wtedy na dość niewielką skalę – w czterech miastach Polski – od początku wierzyliśmy, że ta akcja ma sens i wkrótce jej zasięg znacznie się rozszerzy. Naszym celem jest zapewnienie cotygodniowych spotkań z trenerem ludziom, którzy biegają lub dopiero chcieliby zacząć. Pragniemy, aby mieli takie możliwości w całym kraju, w każdym zakątku naszego kraju, zarówno w dużych miastach jak i wsiach.. Tak, aby możliwość dołączenia do grona osób czerpiących radość z biegania była w zasięgu każdego, żeby początki – dzięki wsparciu trenerów i innych biegaczy – stały się jak najłatwiejsze.

Nieformalne początki organizacji, która stoi dziś za akcją BiegamBoLubię, sięgają jeszcze roku 2007. Wówczas to grupa przyjaciół z bieżni po zakończeniu karier sportowych zaczęła dostrzegać rolę sportu i rywalizacji w kształtowaniu postaw młodych ludzi. Powstał pomysł, aby wykorzystać ich doświadczenie, wiedzę, a także wizerunek popularnych sportowców w szeroko pojętym procesie edukacji. Idee zyskały realną formę wraz z zarejestrowaniem fundacji Wychowanie przez Sport, która ma już na koncie szereg konkretnych działań. Pierwszym Prezesem fundacji był Karol Radke, niegdyś czołowy polski zawodnik na dystansie 400 m ppł, obecnie trener kadry narodowej, obecnie funkcję tą pełni Paweł Januszewski - były mistrz Europy w biegu na 400 m ppł. W Radzie Fundacji zasiada m.in. Artur Partyka – wicemistrz olimpijski w skoku wzwyż (1996).

(red.)
Mat. biegambolubie.com.pl


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.