14-10-16
Powiat chojnicki. Wpłynęło prawie 1000 prac
Wyniki konkursu plastycznego
"Smaki jesieni"


Do Chojnickiego Centrum Kultury w ramach Powiatowego Konkursu Plastycznego Barwy Jesieni pn. „Smak jesieni” zgłoszono aż 989 prac plastycznych. Ta rekordowa ilość prac została oceniona przez sześcioosobowe jury wyłonione spośród organizatorów.


WYNIKI KONKURSU:
Kategoria A - przedszkola:
NAGRODY:
- Joanna Stachlewicz (Katolicka Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przedszkolnymi w Chojnicach)
- Laura Gadzała (Niepubliczne Przedszkole Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego im. św.
Józefa w Brusach)
- Barbara Januszewska (Przedszkole Niepubliczne „Bajka” w Chojnicach)
- Kacper Czerwiński (Przedszkole Samorządowe nr 2 im. Jana Brzechwy w Czersku)
- Kornelia Goryńska (Szkoła Podstawowa nr 3 im. Pamięci Kolejarzy Chojnickich w Chojnicach)
- Maria Spica (Chojnickie Centrum Kultury)
- Jan Kerplik-Romanowski (Przedszkole Niepubliczne „Wesołe Przedszkolaki” w Chojnicach)
- Sandra Klimaszewska (Przedszkole Niepubliczne „Tęczowe Misie” w Chojnicach)
- Julia Janusik (Przedszkole im. Kubusia Puchatka w Przechlewie)
- Lilianna Brieger (Przedszkole Niepubliczne „Wesołe Przedszkolaki” w Chojnicach)
- Marcelina Kowalska (Przedszkole Niepubliczne „Teddy” w Chojnicach)
- Liwia Szopińska (Przedszkole Niepubliczne „Promyczek” w Chojnicach)
- Laura Balda (Przedszkole Niepubliczne „Wesołe Przedszkolaki” w Chojnicach)
- Laura Gierszewska (Przedszkole im. Kubusia Puchatka w Przechlewie)
- Aleksander Stoltmann (Niepubliczne Przedszkole Integracyjne „Skrzaty” w Chojnicach)
- Alicja Pestka (Przedszkole Niepubliczne „Misiowa Akademia” w Chojnicach)
- Zuzanna Wróblewska (Przedszkole Niepubliczne „Promyczek” w Konarzynach)
- Oliwia Cyrankiewicz (Zespół Szkół w Rytlu – Filia Krzyż)
Kategoria B – szkoły podstawowe kl. I - III:
I miejsce – Kaja Krawczyk (Szkoła Podstawowa nr 7 w Chojnicach)
II miejsce – Kacper Kinowski (Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Ostrowitem)
III miejsce – Julia Gregus (Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej w Pawłowie)
WYRÓŻNIENIA:
- Adam Knitter (Szkoła Podstawowa nr 1 w Chojnicach)
- Paweł Ochlik (Szkoła Podstawowa im. Żołnierzy Monte Casino w Nieżychowicach)
- Michalina Szultka (Zespół Szkół Publicznych w Konarzynach)
- Julia Narloch (Ośrodek Kultury w Rytlu)
- Malwina Homernik (Szkoła Podstawowa nr 5 w Chojnicach)
- Adam Januszewski (Szkoła Podstawowa nr 3 im. Pamięci Kolejarzy Chojnickich w Chojnicach)

Kategoria C – szkoły podstawowe kl. IV – VI:
I miejsce – Małgorzata Jażdżewska (Wiejski Dom Kultury w Swornegaciach)
II miejsce – Zofia Grabowska (Chojnickie Centrum Kultury)
III miejsce – Amelia Cysewska (Szkoła Podstawowa w Zalesiu)
WYRÓŻNIENIA:
- Paulina Kowalik (Wiejski Dom Kultury w Ogorzelinach)
- Natalia Wolska (Szkoła Podstawowa nr 1 w Chojnicach)
- Kinga Januszewska (Wiejski Dom Kultury w Ogorzelinach)
- Anna Pukrop (Szkoła Podstawowa nr 7 w Chojnicach)
- Wiktoria Glock (Zespół Szkół w Charzykowach)
Kategoria D – gimnazja:
I miejsce – Irena Mrozek Gliszczyńska (Chojnickie Centrum Kultury)
II miejsce – Maria Muszyńska (Ośrodek Kultury w Rytlu)
III miejsce – Dominika Osowicka (Zespół Szkół w Silnie)
WYRÓŻNIENIA:
- Weronika Remus (Chojnickie Centrum Kultury)
- Michaela Sigmańska (Wiejski Dom Kultury w Ogorzelinach)
- Oliwia Jankowska (Gimnazjum nr 2 w Chojnicach)
- Alicja Ejsmont (Gimnazjum nr 1 w Chojnicach)
- Julia Wrońska (Gimnazjum w Łęgu)
- Adriana Ciesielska (Zespół Szkół w Nowej Cerkwi)
- Anna Pupka Lipińska (Gimnazjum w Nowej Cerkwi)

Kategoria E – szkoły ponadgimnazjalne, dorośli:
I miejsce – Paulina DepkaPrądzinska (Technikum nr 3 im. Bohaterów Szarży pod Krojantami w Chojnicach)
II miejsce – Lidia Iwicka (Chojnickie Centrum Kultury)
III miejsce – Oliwia Półczyńska (Wiejski Dom Kultury w Swornegaciach)
WYRÓŻNIENIA:
- Wiktoria Gdaniec (Technikum nr 2 w Chojnicach)
- Agata Naparty (Liceum Ogólnokształcące im. Filomatów Chojnickich w Chojnicach)
- Jakub Klemann (Liceum Ogólnokształcące Akademickiego Zespołu Szkół „Pomerania”)

W trakcie oceny komisja konkursowa zwróciła uwagę na rekordową ilość nadesłanych prac, oryginalność i pomysłowość oraz dużą różnorodność artystyczną.

Wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe.

Podsumowanie konkursu odbędzie się w niedzielę 23 października 2016 godz. 12:00 w Centrum Sztuki Collegium ARS (podziemia Kościoła Gimnazjalnego, pl. Kościelny). W programie krótki koncert młodych talentów.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom konkursu oraz ich opiekunom.

Organizatorzy:
Chojnickie Centrum Kultury, Zrzeszenie Kaszubsko Pomorskie, Miejska Biblioteka Publiczna, Park Narodowy „Bory Tucholskie”, Zaborski Park Krajobrazowy, LGR „Morenka”
Gratulujemy!




Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.