14-10-16
Gm. Czersk. Zdjęcia
Pierwsza rocznica działalności Dyskusyjnego
Klubu Książki w Bibliotece Ośrodka Kultury w Rytlu

Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli 12.10.2016 r. na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki zorganizowane przez Ośrodek Kultury - Bibliotekę w Rytlu. Było to spotkanie wyjątkowe dla wszystkich klubowiczów, gdyż właśnie w październiku minął rok jak powstał rytelski DKK. W miłej i sympatycznej atmosferze, przy torcie i kawie spotkaliśmy się aby podyskutować o  książce Katarzyny Przyłuskiej-Urbanowicz Pupilla. Metamorfozy figury drapieżnej dziewczynki w wyobraźni symbolicznej XX wieku.


Katarzyna Przyłuska-Urbanowicz polska antropolożka kultury, tłumaczka, eseistka i psychoterapeutka. Zbiór esejów Pupilla. Metamorfozy figury drapieżnej dziewczynki w wyobraźni symbolicznej XX wieku  został napisany na podstawie pracy doktorskiej autorki.

Tematem wyżej wymienionego eseju jest pojawiająca się w sztuce i kulturze  postać pupilli, lolity, nimfetki, niedojrzałej kobiety, dziewczynki wchodzącej w dorosłość. Większość klubowiczów przyznała, że to książka ciężka do czytania i niektórzy nie potrafili jej doczytać do końca.  Mnogość odniesień do literatury i sztuki, obfitość  informacji, podjęty temat  powoduje, że dla przeciętnego czytelnika jest to książka bardzo trudna. Choć były wśród naszego grona osoby, które temat bardzo zaciekawił. Atutem książki są liczne zdjęcia i reprodukcje, które robią wrażenie i pozostają w pamięci.    

mat. Katarzyna Żakowska
moderator: Małgorzata Kowalewska-Remisz


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.