14-10-16
Czersk. Galeria zdjęć
Dzień Nauczyciela w LO Czersk

Dzień Edukacji Narodowej jest świętem wszystkich pracowników oświaty. Święto to upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej, która była pierwszym ministerstwem oświaty publicznej w Polsce. Komisja ta została powołana z inicjatywy króla polskiego Stanisława Augusta Poniatowskiego na mocy uchwały Sejmu Rozbiorowego z 14 października 1773 r.


W wigilię DEN w Ośrodku Kultury w Czersku odbyła się uroczystość dla naszych nauczycieli, którą przygotowali wspólnie Grupa H i Samorząd Uczniowski.
Na początku został rozstrzygnięty konkurs „Twoja twarz wygląda znajomo”. Uczniowie mieli odgadnąć na podstawie zdjęć z dzieciństwa imię i nazwisko nauczyciela. Grzegorz Kotlęga udowodnił, że rewelacyjnie orientuje się nie tylko w terenie. Rozpoznał 24 osoby i nie pomylił chłopca z dziewczynką.

Na koniec roku uczniowie nagradzani są dyplomami za różne osiągnięcia. Dziś nauczyciele otrzymali dyplomy uznania na przykład za:”bycie największą fanką Bayernu” albo „wymyślenie nowego równania 3000 dm3 x 200 KM = BMW2”, uczniowie docenili również „najprędsze stópki w LO” i „nieziemski głos pozwalający pojąc najtrudniejsze zadania fizyczne”.

Całości dopełnił koncert przygotowany przez Grupę H. Starym zwyczajem zaprezentowały się nowe talenty, nie zabrakło również tych starszych. Repertuar podobał się zaproszonym, niejedna osoba śpiewała razem z artystami.

Mat. LO Czersk


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.