18-11-16
Powiat chojnicki. Tegoroczne spotkanie było przeznaczone głównie dla uczniów szkół zawodowych i techników
Pomorski Dzień Przedsiębiorczości
także w Chojnicach


Jak wykrzesać pomysł na własną firmę? W jaki sposób szybko ją uruchomić? Jak poruszać się w gąszczach zmieniających się przepisów?


Odpowiedzi na te pytania mogli szukać w czwartek (17.11) uczniowie szkół ponadgimnazjalnych podczas Pomorskiego Dnia Przedsiębiorczości. Wiedzą dzielili się specjaliści – doradcy z instytucji otoczenia biznesu a także sami przedsiębiorcy, którzy już mają za sobą pierwsze dokonania we własnym biznesie.

- Istotą tych dni jest promowanie przedsiębiorczości - wyjaśnia Wojciech Adamowicz, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy. - Te spotkania organizujemy już po raz ósmy, staramy się, by ewoluowały. Tym razem akcentujemy kwestię aktywności w myśleniu o własnej działalności gospodarczej. Wiążemy prezentacje instytucji otoczenia biznesu ze stoiskami konsultacyjnymi. Informujemy, jakie są zagrożenia, ale i profity wynikające z samodzielności w biznesie i z wejścia na rynek pracy.

Tegoroczne spotkanie było przeznaczone głównie dla uczniów szkół zawodowych i techników. Spędzili oni czas nie tylko na prezentacjach i rozmowach z doradcami, odwiedzili także  inkubatory przedsiębiorczości znajdujące się w CE – W oraz Eksperymentarium.

(ro)


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.