18-11-16
Gm. Czersk. Uzupełniono skład rady sołeckiej
Zebranie w Gutowcu

Wczoraj (17.11) na zebraniu w Gutowcu mieszkańcy wybierali nowego członka rady sołeckiej. Po rezygnacji z funkcji Wiesławy Czarnowskiej zgłoszono dwóch kandydatów (Lucyna Bona, Mirosław Orlikowski).

Większość zagłosowała na Mirosława Orlikowskiego, który uzupełnił skład rady sołeckiej.

Podczas zebrania podejmowano też sprawy bieżące. Obecny na spotkaniu wiceburmistrz Grzegorz Klauza usłyszał od mieszkańców krytyczne uwagi na temat stanu drogi – ul. Szkolna, w kierunku Kurkowa. Sołtys Zbigniew Krzoska przekazywał słowa jednej z mieszkanek - w tym miejscu jest taka „tarka”, że starszym osobom jadącym rowerem może wypaść sztuczna szczęka.
Stosowny wniosek w sprawie remontu drogi ma być złożony w 2017 roku. Panie z KGW „Gutowianki” dowiedziały się od wiceburmistrza o możliwości spotkań w świetlicy wiejskiej, jednak tylko w wydzielonej części, odgrodzonej od miejsca, gdzie obecnie funkcjonuje przedszkole. Z kolei rodzice dzieci prosili władze, aby samorząd pokrył koszt dowozu śniadania do przedszkola. Wcześniej posiłek był przygotowywany na miejscu w Gutowcu, jednak po zatruciu pokarmowym w Rytlu (salmonella) chojnicki Sanepid zobowiązał dyrekcję do korzystania właśnie z kuchni rytelskiej placówki. Mieszkańcy podkreślali również, że nadal czekają na rozwiązanie problemu słabego zasięgu telefonii komórkowej w Gutowcu.

(red)
fot. nadesłane


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.