29-03-18
Czersk. Sprawa trafi do sądu rodzinnego
15-latek z Czerska oferował w internecie
do sprzedaży... pytona tygrysiego


Wczoraj (28.03) policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą w chojnickiej komendzie przy udziale czerskich policjantów w wyniku swoich działań ustalili, że na jednym z portali społecznościowych posiadacz konta oferuje do sprzedaży egzotyczne zwierzę - węża pytona tygrysiego.


Policjanci szybko ustalili dane personalne oferującego i okazało się że jest nim 15-letni mieszkaniec Czerska. Pojechali pod wskazany adres to sprawdzić i rzeczywiście potwierdzili swoje ustalenia. W trakcie rozmowy okazało się, że młody chłopak zakupił węże (kilka sztuk) przez internet i chciał je sprzedać w celu zarobkowym za pomocą portalu społecznościowego.

Teraz 15-latek odpowie przed sądem rodzinnym za naruszenie przepisów prawa Unii Europejskiej dotyczącego ochrony gatunków dziko żyjących zwierząt i roślin w zakresie regulacji obrotu nimi poprzez oferowanie zbycia lub nabycia, nabywania lub pozyskiwania, używania lub wystawiania publicznie w celach zarobkowych, zbywania, przetrzymywania lub przewożenia w celu zbycia okazów określonych gatunków roślin lub zwierząt, co podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

KPP ChojniceZdjęcie podglądowe (fot. Straż Gminna Czerwonak)
Pyton oferowany przez czerszczanina mierzył ok. 50 cm długości.

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.