24-06-19
Czersk. Relacja
20 - lecie drużyny piłkarskiej KSP

W piątek 21.06 na boisku orlika odbył się towarzyski mini turniej piłki nożnej z okazji 20 - lecia rekreacyjnej drużyny piłki nożnej KSP Czersk.

Prawdopodobnie to najstarsza rekreacyjna amatorska drużyna w Czersku, która gra w corocznych rozgrywkach majówkowych, turniejach oraz lidze halowej.

Drużyna co tydzień spotyka się i gra w piłkę przez cały rok. Założyciele drużyny grają do dziś, wtedy młodzi chłopcy, dziś już oldboye, ale są też następcy, którzy tworzą młody zespół i kontynuują piłkarską pasję.

W piątkowym turnieju wystąpiły oczywiście dwie drużyny KSP. KSP Oldboy i młode pokolenie KSP Young oraz dwie zaproszone z tej okazji drużyny. Zwycięzca  ostatniej majówki drużyna Piłki Ręcznej  oraz "odwieczny" ale zaprzyjaźniony rywal drużyna Weteranów, z którą nie było dane zagrać na majówce.

Turniej miał charakter towarzyski, ale na boisku nikt nie odpuszczał. KSP Oldboy przegrało 2 mecze z Piłką Ręczną i Weteranami i nie miało już szans na zwycięstwo w turnieju.

Honoru broniła młoda ekipa KSP, która wygrała z Weteranami i zremisowała z Piłką Ręczną. W meczu Weteranów - Piłka Ręczna padł remis i o zwycięstwie w turnieju zadecydować miał ostatni mecz pomiędzy dwiema drużynami KSP.

Starzy grali o honor, młodzi o zwycięstwo, ale musieli wygrać.  Mogłoby się wydawać, że Oldboye odpuszczą, ale nic z tego, walka trwała do ostatnich sekund, a mecz ostatecznie zakończył się remisem. Skorzystała na tym drużyna Weteranów, która zwyciężyła w całym turnieju.

Najważniejsze jednak w tym wszystkim, że wszyscy dobrze się bawili podczas gry i poza boiskiem.

Na koniec turnieju wspólnie z bliskimi, znajomymi świętowano 20 - lecie KSP przy grillu i  domowych wypiekach.

Dziękujemy drużynom za udział w turnieju i miłą niespodziankę. Bliskim za pomoc w przygotowaniu pikniku. Panu Jarkowi Schumacherowi za wsparcie naszej inicjatywy oraz Mateuszowi Kaszubowskiemu za obiektywne sędziowanie, a wszystkich w każdym wieku zachęcamy do uprawiania jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Najlepiej w gronie znajomych, przyjaciół bądź rodziny.

 J.O.

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.