12-07-18
(AKTUALIZACJA)
godz. 20.00


Policja: W plecaku nie było ładunku wybuchowego,
znalazł się jego właściciel

Policja informuje, że funkcjonariusze ustalili właściciela podejrzanego plecaka (mieszkańca gm. Brusy). Okazało się, że mężczyzna zostawił go gdy był na lodach z dzieckiem.


Mieszkaniec gm. Brusy w celu wyjaśnienia sytuacji pojawił się w Czersku dziś ok. godz. 19.30. Rozpoznał plecak, który otworzono. Rzeczywiście plecak należał do mężczyzny i oczywiście nie było w nim ładunku wybuchowego. Znajdowały się w nim osobiste rzeczy oraz m.in. `powerbank` - zewnętrzna ładowarka umożliwiająca ładowanie mobilnych urządzeń. 

Punkt zarządzania kryzysowego czerskiego magistratu informuje, że akcja została odwołana – nie ma już zagrożenia.

(red)

 

 

12-07-18
Czersk. Ewakuacja ludzi, zablokowana berlinka
Plecak pozostawiony przy lokalu
w centrum Czerska. Jest podejrzenie,
że w środku znajduje się ładunek wybuchowy


Dziś (12.07) przed godz. 18 służby ratunkowe zostały postawione w stan gotowości. W Czersku trwa akcja zabezpieczania i sprawdzania podejrzanego pakunku pozostawionego w ogródku, przy jednym ze stolików w lodziarni sąsiadującej z marketem (ul. Kościuszki) - poniżej pierwsze zdjęcia. Jest podejrzenie, że w środku znajduje się ładunek wybuchowy. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że plecak miała zostawić osoba o ciemnej karnacji.
Uwaga - to nie są ćwiczenia.

Policja zamknęła teren w centrum miasta o średnicy ok. 200 metrów.  Mieszkańcy zostali ewakuowani z mieszkań (ok. 100 osób, z okolicznych kamienic). Mieszkańcami zajmuje się zarządzanie kryzysowe czerskiego magistratu (jest podstawiony autobus, w którym mogą się schronić ludzie). Droga krajowa nr 22 biegnąca przez Czersk (centrum miasta) jest zablokowana, są wyznaczone objazdy. W akcji zabezpieczającej wyznaczoną strefę bierze udział również straż pożarna. Na miejscu pojawił się także zespół ratownictwa medycznego.

Policja czeka na przyjazd pirotechników m.in. z Gdańska. Pirotechnicy z Chojnic są już na miejscu, rozpoznają teren.

Punkt zarządzania kryzysowego przy czerskim urzędzie miejskim uruchomił telefon kontaktowy, gdzie można uzyskać informacje w sprawie akcji. Mieszkańcy są proszeni o pozostanie w domach.

Podajemy nr tel.: 52 395 48 31 lub 32

(red)

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.