Czersk.
Bohaterami gospodarzy zostali Damian Kaszubowski oraz Karol Kortas
Borowiak Czersk pokonał
u siebie Żuławy Nowy Dwór Gdański

Borowiak Czersk pokonał u siebie Żuławy Nowy Dwór Gdański 5 – 1  (2 – 1) w meczu 22. kolejki klasy okręgowej! Bohaterami gospodarzy zostali Damian Kaszubowski oraz Karol Kortas. Pierwszy zdobył trzy bramki, a drugi dwie asysty oraz dwa gole.

Zespół gospodarzy przystępował do starcia w nienajlepszych nastrojach – przegrał ostatnie spotkanie na wyjeździe ze Spójnią Sadlinki. Od pierwszego gwizdka jednak można było zauważyć, że bardziej zdeterminowani byli gospodarze. Już w 6 minucie Karol Kortas zgrał piłkę do Damiana Kaszubowskiego, który poradził sobie z obrońcami i strzelił gola.

Czerszczanie wciąż atakowali i dziesięć minut później zdobyli drugą bramkę. Ponownie Kortas Karol asystował, a Kaszubowski Damian zaliczył drugie trafienie. Jeszcze przed przerwą goście zadali cios i zmniejszyli prowadzenie Borowiaka. Bramkarza pokonał napastnik Patryk Kiełczyński, który wykorzystał złe zachowanie obrońców oraz nie najlepsze ustawienie bramkarza. Zespoły na przerwę schodziły przy stanie 2 – 1 dla Borowiaka Czersk.

Drugą połowę lepiej rozpoczęły Żuławy, które narzuciły szybkie tempo gry, jednak w 55 minucie było już 3 – 1, bo po raz pierwszy w tym meczu błysnął Karol Kortas, który perfekcyjnym strzałem z rzutu wolnego pokonał bramkarza gości. Końcówka spotkania należała już do podopiecznych Damiana Trzebińskiego. W 72 minucie spotkania czwartą bramkę dla Borowiaka zdobył ponownie Karol Kortas, który otrzymał wręcz idealne prostopadłe podanie od Szymona Jędrzejewskiego. O końcowym rezultacie zadecydował błysk naszych wychowanków. Ponownie Karol Kortas asystował a swoją trzecią już bramkę w tym meczu zdobył Damian Kaszubowski.

Na Stadionie Miejskim w Czersku licznie zgromadzeni kibice obejrzeli świetne widowisko! Bardzo dobrze spisał się cały zespół Borowiaka. Na liderów drużyny wyrastają Kortas i Kaszubowski, którzy po raz kolejny zapewnili trzy punkty, tak jak to miało miejsce z Pomezanią Malbork. MLKS Borowiak Czersk ma obecnie 26 punktów na swoim koncie i coraz bardziej zbliża się do górnej części tabeli. Już w najbliższą sobotę ( 05.05.2018r.) piłkarze z Czerska udadzą się do Dzierzgonia, gdzie zmierzą się z Powiślem, które w tabeli ligowej plasuje się tuż przed drużyną Borowiaka!