5-11-19
Czersk. Burmistrz podjął decyzję
Czytelnik informuje o niebezpiecznym
przejściu dla pieszych w Czersku

Nasz czytelnik sygnalizuje problem,  jak określił – bardzo niebezpiecznego przejścia dla pieszych na ul. Kolejowej.  Wyjaśnia, iż osoby, które wchodzą na „zebrę” od strony ul. Wielewskiej, idąc w kierunku Kościuszki ,są zasłonięte przez budynek. W konsekwencji kierujący jadący Kolejową do Lipowej nie widzą ich w odpowiednim momencie.

Z przejścia, znajdującego się tuż za zakrętem, korzysta dużo dzieci z rodzicami, ludzie narzekają, że w tym miejscu jest niebezpiecznie. Czytelnik sam widział sytuację, gdzie było o krok od tragedii -  w ostatniej chwili auto ominęło pieszego, znajdującego się na pasach, w tak zwanym martwym polu.
- Jest prośba, aby zamontować lustro w pobliżu tabliczki z nazwą ulicy, by pieszy oraz kierujący widzieli się nawzajem odpowiednio wcześniej – pisze nasz czytelnik, który załącza zdjęcia wskazanego miejsca.

   

O odniesienie się do sprawy poprosiliśmy burmistrza Czerska Przemysława
Bieska – Talewskiego.

„Dziękuję Czytelnikowi na zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo pieszych w tym miejscu. Uważam, że lustro nie spełniłoby swojego zdania, dlatego zdecydowałem o montażu (na razie tylko na prawym pasie ulicy Kolejowej), przed przejściem dla pieszych, wyspowego progu spowalniającego. Zmusi on skutecznie kierowców do znacznego ograniczenia prędkości. Cena takiego progu to około 2600 złotych. Zostanie on zamontowany jeszcze w tym roku" – informuje burmistrz Przemysław Biesek – Talewski, który przysłał przykładowe zdjęcie takiego progu (poniżej).

https://pabianice.tv/gumowe-wyspy-i-pasy-na-mysliwskiej/

(red)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.