20-08-18
Czersk. 3:2 dla gości
INAUGURACYJNY MECZ III LIGI KOBIET
OLIMPIA CZERSK - MKS CHOJNICZANKA

Dnia 19.08 (niedziela) o godz. 15:00 na stadionie miejskim w Czersku odbyło się spotkanie inauguracyjne III ligi kobiet pomiędzy OLIMPIA CZERSK i MKS CHOJNICZANKA.

Od pierwszych minut zawodniczki Olimpii utrzymywały przewagę przy piłce, czego skutkiem była bramka na 1:0, strzelona w 11miucie meczu przez Monikę Weber. Dalsze minuty meczu wciąż należały do gospodarzy.

Na początku drugiej połowy (w 47 minucie) gola na 2:0 zdobyła Wiktoria Czapiewska. Taki wynik utrzymywał się aż do 68 minuty spotkania. Dopiero potem drużyna z Chojnic zaczęła odrabiać straty. W 69 minucie spotkania Chojniczanka zdobyła bramkę kontaktową.

Kilka minut później, pomimo ogromnych starań ze strony zawodniczek Olimpii, po rzucie karnym podyktowanym dla MKS Chojniczanka wynik uplasował się na remis 2:2.

W 75 minucie wpadła ostatnia bramka, która ustaliła wynik spotkania inauguracyjnego na 3:2 dla gości.

Olimpia Czersk serdecznie dziękuje sponsorom, bez których nie byłoby możliwe przystąpienie do rozgrywek III ligi (Gmina Czersk oraz Usługi budowlane Kropidłowski Fabian).

Tekst: Katarzyna Neukamm