9.03.18
Czersk. Jutro kolejny mecz ligowy w Czersku, kibicujcie naszym zawodnikom
Juniorzy Borowiaka wygrali mecz
z wiceliderem tabeli

Juniorzy Borowiaka odnieśli przekonywujące zwycięstwo w meczu ligowym z GKS Cartusia Kartuzy. Mogą żałować sympatycy piłki ręcznej, którzy w minioną sobotę nie kibicowali naszym chłopakom. Mecz mimo wygranej 37:31 trzymał w napięciu do ostatniego gwizdka.

Na pięć minut przed końcem dzięki agresywnej  obronie  przeciwnika  wynik  brzmiał  29:26, wtedy  to  miejscowi   wykorzystali   wykluczenia przyjezdnych i rzucili 6 bramek z rzędu. W ostatniej minucie meczu posypały się czerwone kartki za niesportowe zachowania  zawodników  Cartusii, którzy nie potrafili  znieść porażki. Bezsprzecznie  najlepszym  zawodnikiem spotkania  był  Bartłomiej  Węckowski,  który rzucił  16  bramek.

Trzeba  zauważyć, że drużyna z Czerska  jest rocznikowo młodsza od większości zespołów uczestniczących w rozgrywkach, a wszyscy są uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 w Czersku.

Serdecznie zapraszamy na kolejny mecz już jutro 10.03 o godzinie 11 do hali sportowej przy ulicy Starego Urzędu 1. Przeciwnikiem będzie sąsiad z tabeli i odwieczny rywal KS Sokół Kościerzyna. Jak to w derbach emocji napewno nie zabraknie.