5-04-18
Powiat chojnicki. Wiceminister wręczy promesy
Jutro druhowie z Rytla otrzymają wóz bojowy

W piątek (6 kwietnia br.) Jarosław Zieliński, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, wręczy promesy finansowe na usuwanie skutków klęsk żywiołowych przedstawicielom poszkodowanych samorządów z woj. kujawsko-pomorskiego i pomorskiego, przekaże samochody jednostkom PSP i OSP, a także zainauguruje kampanię „Stop pożarom traw”.

Ok. godz. 16.00 wiceminister pojawi się w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chojnicach przy ul. Gdańskiej 51. Wręczy tam samorządowcom promesy finansowe oraz przekaże samochód druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rytlu.

Jak ustaliśmy używany wóz bojowy dla druhów z OSP Rytel będzie pochodzić ze Szkoły Podoficerskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy. Ciężarowy renault z osprzętem do gaszenia pożarów jest ośmioosobowy, posiada zbiornik wody o pojemności 1,5 tysiąca litrów. Pojazd nie powinien być mocno wyeksploatowany z racji użytkowania go w celach szkoleniowych.

Więcej wkrótce.

(red)


 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.