24-06-19
Powiat chojnicki. Zabezpieczono blisko pół kilograma narkotyków oraz 400 tabletek ekstazy
Kolejne uderzenie policjantów z powiatu
chojnickiego w przestępczość narkotykową
- zabezpieczono blisko pół kilograma narkotyków
oraz 400 tabletek ekstazy

Policjanci z czerskiego komisariatu posiadali informację, że na terenie miasta pojawia się auto na obcych numerach rejestracyjnych, a podróżujący nim mężczyźni mogą posiadać środki odurzające i mieć związek z handlem narkotykami.

W minionym tygodniu na jednej z ulic funkcjonariusze zauważyli to auto i natychmiast zatrzymali ten pojazd do kontroli. W takcie czynności mundurowi w samochodzie znaleźli woreczki z poporcjowaną marihuaną, które były pochowane w apteczce oraz latarce. Ponadto zabezpieczyli mały metalowy sejf, w którym jak się później okazało, była znaczna ilość substancji odurzających. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. W toku dalszej pracy nad tą sprawą doszło do zabezpieczenia kolejnych narkotyków. Łącznie czerscy policjanci zabezpieczyli blisko 400 gramów różnego rodzaju substancji narkotycznych.

Kolejne działania policjantów z powiatu chojnickiego były przeprowadzone na terenie Chojnic. Dzięki informacjom, jakie zdobyli policjanci z chojnickiego wydziału kryminalnego, doszło do zatrzymania 27-letniego chojniczanina. Stróże prawa wkroczyli do jednego z domów w tym mieście, gdzie podczas działań przy wykorzystaniu psa służbowego przeszukali pomieszczenia mieszkalne, a także budynki gospodarcze. Podczas przeszukania policjanci w piwnicy znaleźli pomieszczenia, które były profesjonalnie przygotowane do hodowli marihuany. W doniczkach znajdowały się rośliny w początkowej fazie wzrostu oraz elementy roślin świadczące o wcześniejszych prowadzonych uprawach. W toku dalszych czynności w budynku mieszkalnym kryminalni w jednym z pokoi znaleźli blisko 400 sztuk ekstazy oraz około 100 gramów marihuany, a także młynki do mielenia suszu oraz kilkaset woreczków strunowych.

Dwaj mężczyźni początkowo trafili do policyjnego aresztu, po czym obaj zostali doprowadzeni do prokuratora. 24-letni mieszkaniec powiatu starogardzkiego usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków oraz sprzedaży ich innym osobom, a 27-latek z Chojnic odpowie za posiadanie znacznych ilości narkotyków oraz za uprawę konopi indyjskich.

Policjanci wystąpili też z wnioskiem poprzez prokuratora do sądu a zastosowanie najcięższego środka zapobiegawczego, jakim jest tymczasowe aresztowanie. Sąd przychylił się do niego i zastosował wobec tych mężczyzn 3-miesięczny areszt. Za popełnione przestępstwa podejrzanym grozi kara od 8 do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawy te mają charakter rozwojowy i nie wykluczone, że w najbliższym czasie dojdzie do kolejnych zatrzymań.

KPP Chojnice

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.