29-06-18
Gm. Czersk.
Do kontroli drogowej doszło w miniony piąte 
KOLEJNY ZATRZYMANY Z NARKOTYKAMI

Zatrzymaniem mieszkańca powiatu starogardzkiego zakończyła się kontrola drogowa na terenie Łęga. 19-letni pasażer opla corsy posiadał przy sobie amfetaminę. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.


Do kontroli drogowej doszło w miniony piątek w godzinach wieczornych na ul. Dworcowej w Łęgu. Policjanci patrolujący rejon tej miejscowości zauważyli pojazd, którego kierowca kontynuował jazdę bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. W związku z popełnionym wykroczeniem natychmiast policjanci zatrzymali to auto do kontroli. W trakcie czynności zarówno kierujący jak i dwaj jego koledzy, którzy z nim podróżowali zachowywali się bardzo nerwowo co wzbudziło podejrzenia policjantów. Mundurowi przeprowadzili szczegółową kontrolę osób oraz pojazdu. Podczas sprawdzania przy jednym z pasażerów  policjanci znaleźli susz roślinny, który po przebadaniu testerem narkotykowym wykazał, że jest to marihuana.

19-latek został zatrzymany i przewieziony do chojnickiej komendy, gdzie trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna już został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Natomiast kierowca opla został ukarany mandatem karnym w wysokości 100 złotych, a także na jego konto za popełnione wykroczenie trafią  2 punkty karne.

mat. KPP Chojnice

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.