3-11-19
Czersk. ZDJĘCIA
Kolorowy Tydzień w Brzechwolandii

W Przedszkolu Samorządowym nr 2 im. Jana Brzechwy w Czersku od kilku lat organizowany jest KOLOROWY TYDZIEŃ. Podczas Kolorowego Tygodnia podejmowane są różne, ciekawe tematy, a dzieci przychodzą ubrane w kolorze odpowiadającemu danemu dniu. 

W tym roku szkolnym Kolorowy Tydzień odbywał się od 21 do 25 października, a tematem przewodnim były zawody:

Poniedziałek Dzień Biały – Dzień Lekarza lub Stomatologa

Wtorek Dzień Czerwony – Dzień Strażaka

Środa Dzień Zielony – Dzień Leśnika

Czwartek Dzień Niebieski – Dzień Policjanta

Piątek Dzień Wielokolorowy – Dzień Dowolnego Zawodu.

Głównymi celami Kolorowego Tygodnia były: poznanie osób pracujących w bliskim otoczeniu przedszkola, zwrócenie uwagi na ich ubiór, kształcenie umiejętności kulturalnego zachowania się w miejscach użyteczności publicznej, wzbudzanie szacunku dla ludzkiej pracy, uświadamianie odpowiedzialności człowieka za jego pracę oraz kształtowanie wrażliwości na ludzką pracę.

W trakcie Kolorowego Tygodnia dzieci doskonale bawiły się i poznawały różne zawody nie tylko podczas zajęć grupowych, ale również spotykając się z przedstawicielami wybranych zawodów.

W poniedziałek (21 października) nauczycielki wraz z dziećmi prowadziły pogadanki na temat pracy lekarza lub stomatologa. Niektóre grupy wybrały się do gabinetów dentystycznych, aby dokładniej przyjrzeć się pracy stomatologów. Z kolei od wtorku do czwartku Brzechwolandię odwiedzili zaproszeni goście. We wtorek – w Dniu Czerwonym – przedszkole odwiedził sam komendant Straży Pożarnej – pan Andrzej Kuchenbecker, który w bardzo ciekawy i interesujący sposób opowiedział dzieciom o swojej pracy. W środę – w Dniu Zielonym – do przedszkola przyszedł przedstawiciel Nadleśnictwa Czersk – pan Michał Kwaśniewski, który przybliżył przedszkolakom pracę leśnika. W czwartek – w Dniu Niebieskim – przyjechali do placówki policjanci z Komisariatu Policji w Czersku: panowie Bartłomiej Wons oraz Michał Kloskowski, którzy bardzo chętnie opowiedzieli dzieciom o zawodzie policjanta i pokazali przedszkolakom radiowóz, który wzbudził wśród najmłodszych ogromne zainteresowanie. W placówce w Łubnej, która jest filią przedszkola, również złożyli wizytę przedszkolakom pracownicy powyższych zawodów. Ostatni dzień – piątek -   był Dniem Wielokolorowym. W tym dniu każda grupa poznała dowolny zawód.

Kolorowy Tydzień w Brzechwolandii co roku budzi ogromne emocje wśród dzieci, które w ciekawy i oryginalny sposób uczą się czegoś nowego.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby spotkać się z dziećmi i przybliżyć przedszkolakom powyższe zawody, a tym samym wziąć udział w Kolorowym Tygodniu!

Organizatorzy:
Ewelina Chmielewska i Patrycja Kiełpinska

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.