27-06-18
Czersk. Funkcjonariusze weryfikują sygnały mieszkańców
Policja ujawniła nastolatków spożywających
alkohol w Parku Borowiackim w Czersku


Po telefonie mieszkańca policja ujawniła nastolatków spożywających alkohol w Parku Borowiackim w Czersku.

Dyżurny chojnickiej policji otrzymał w piątek około południa (22 czerwca br) anonimowe zgłoszenie przez telefon dotyczące spożywania alkoholu w Parku Borowiackim. Stróże prawa niezwłocznie po otrzymani takiego sygnału zostali skierowani we wskazane miejsce. Po  przybyciu informacja mieszkańca została potwierdzona. Policjanci w Parku Borowiackim zauważyli grupę trzech nastolatków, jak się okazało w wieku 14-lat, którzy świętowali zakończenie roku szkolnego, pijąc piwo. Na widok policjantów młodzi chłopcy wyrzucili butelki i udawali, że nic się nie stało.

Dwóch z tych nieletnich zostało przebadanych na zawartość alkoholu, mieli po ok. 0,5 promila w wydychanym powietrzu. Na badanie trzeciego chłopca od którego było wyraźnie czuć zapach alkoholu nie zgodziła się jego babcia. Sprawa wszystkich trzech chłopców trafi teraz do sądu dla nieletnich.

Policja apeluje, aby tak jak powyższym przypadku reagować na podobne zachowania młodzieży i zgłaszać je nawet anonimowo pod numerem: 997 lub 112.

(red)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.