26-01-19
Gm. Czersk. Akcja gaśnicza trwała kilka godzin
Pożar domu w Będźmierowicach

Jednostki straży pożarnej z Chojnic, Czerska, Będźmierowic oraz Łęga przez kilka godzin prowadziły akcję gaśniczą w miejscowości Będźmierowice, gdzie doszło do pożaru w budynku jednorodzinnym.

Ogień był widoczny na dachu domu. Służby ratownicze zostały wezwane na miejsce w piątek (25.01) ok. godz. 22.40. Przebywające w budynku osoby same ewakuowały się na zewnątrz.

W działaniach uczestniczyła ponadto policja, pogotowie energetyczne. Byli też obecni pracownicy urzędu miejskiego, z biura bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego, którzy w imieniu burmistrza zaoferowali pomoc.

Strażacy prowadzili akcję przez kilka godzin. Użyto m.in. podnośnika. Straty materialne są duże. Nocleg osobom z domu objętego pożarem zapewniła rodzina. Budynek po pożarze nie nadaje się do zamieszkania.

Mieszkańcy Będźmierowic są w trakcie organizowania zbiórki dla rodziny, której dom ucierpiał w pożarze - szczegóły podamy wkrótce.

(red)
Fot. (red), KPPSP Chojnice

Wsparcie dla rodziny Morawskich z gm. Czersk, wpłaty - kliknij TUTAJ
(zrzutka.pl)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.