25-04-19
Gm. Czersk. Mieszkańcy liczą na pomoc radnych i apelują do włodarza
Protest skierowany do burmistrza
i Rady Miejskiej w Czersku

Sołtys Gutowca Zbigniew Krzoska złożył wczoraj (24.06) w czerskim magistracie protest, podpisany przez kilkudziesięciu mieszkańców, przeciwko decyzji o nieutworzeniu oddziału zerowego w placówce oświatowej w Gutowcu.

W dokumencie czytamy m.in., że szkoła w Gutowcu spełnia wszelkie wymogi, aby funkcjonował w niej wspomniany oddział. Gminny budynek przeszedł niedawno generalny (za kilkaset tysięcy złotych – przyp. red.). Mieszkańcy zwracają się w piśmie do burmistrza Czerska, aby przekonał dyrekcję ZS w Rytlu i zabezpieczył środki finansowe na utworzenie oddziału zerowego w Gutowcu. Ponadto jest prośba do radnych Rady Miejskiej w Czersku o wsparcie tego przedsięwzięcia.

Sołtys informuje, że pismo dostanie każdy z radnych i dziś (25.06) na sesji ma je odczytać przewodniczący RM. Społeczność Gutowca liczy na pomoc radnych.

Do tematu wrócimy.

(red)

Zobacz również:
"Zerówki w Gutowcu nie będzie. Sołtys: Nie rozumiem,
że można być aż tak głuchym na argumenty rodziców"

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.