6-04-19
Gm. Czersk. „Tuwim. Wylękniony bluźnierca”
Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
w Ośrodku Kultury w Rytlu

3 kwietnia odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Rytlu. Na tym spotkaniu rozmawialiśmy o książce „Tuwim. Wylękniony bluźnierca” Mariusza Urbanka.

Wyżej wymieniona biografia Juliana Tuwima wywarła na nas ogromne wrażenie. Dla wielu
z nas Tuwim to przede wszystkim autor wierszyków dla dzieci, jednak dzięki książce możemy dowiedzieć się więcej, nie tylko o jego twórczości, rodzinie, znajomych, ale też, jakim był człowiekiem. Uważamy, że książka jest bardzo sprawnie napisana, czyta się ją dobrze, a dodatkowym walorem biografii są liczne fragmenty utworów poety, zdjęcia oraz wywiad z przybraną córką Tuwima. Warto tę książkę Mariusza Urbanka przeczytać!

Następne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbędzie się w Ośrodku Kultury
w Rytlu 08.05.2019 r. o godz. 17:00. Będzie to spotkanie wyjątkowe, gdyż na tym spotkaniu będą również członkowie innych Dyskusyjnych Klubów Książki. W tym dniu chcemy rozmawiać o twórczości zmarłego w grudniu 2018 roku Amosa Oz.

(OK Rytel)

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.