21-12-18
Gm. Czersk. Żądania na piśmie
Sprawy rolników z gm. Czersk
ciąg dalszy. Czy dojdzie do blokady berlinki?

Wczoraj (20.12) Roman Lipski z grupą 16 rolników udał się do czerskiego magistratu. Bogumile Ropińskiej, zastępcy burmistrza Czerska, wręczono pismo (publikujemy poniżej), w którym wystosowano żądania:  odwołania ze stanowiska naczelnika wydziału nieruchomości i środowiska, przygotowania protokołu szkód po deszczu nawalnym z 2017 roku na drukach z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (druki otrzymano w Chojnicach w dn. 19 grudnia br.). Ponadto rolnicy domagają się przeniesienia wydziału nieruchomości i środowiska na parter, przy kasie UM.

W magistracie pozostawiono też odpowiedź ministra na skargę złożoną przez jednego z rolników z gm. Czersk (pismo publikujemy poniżej).

Roman Lipski zapowiedział zastępcy burmistrza, że w powyższych sprawach jest po raz ostatni w urzędzie. Jeżeli sprawa nie zostanie załatwiona do 31 stycznia 2019 roku, to w akcie protestu dojdzie do blokady berlinki.

Wiceburmistrz Bogumiła Ropińska informuje, że urząd przygotowuje stanowisko w powyższych sprawach. Dodaje, że do tej pory nie wpłynęła odpowiedź z ministerstwa rolnictwa i rozwoju wsi w sprawie rolników z gm. Czersk, którzy nie otrzymali odszkodowania z tytułu poniesionych strat podczas ubiegłorocznej  nawałnicy.


O sprawie rolników pisaliśmy m.in. – TUTAJ (Spotkanie w CIT w Czersku - 26 listopada br. - na zdjęciu: przemawia Roman Lipski, obok burmistrz Przemysław Biesek-Talewski)

 


(red)

 

 

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.